• Директор «Пирогова» каже, що вивів музей з кризи

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 28 лютого 2013 року

Після року на посаді генерального директора музею «Пирогів» Дмитро Заруба говорить, що справи в музеї архітектури та побуту пішли краще. А за останній рік музейники заробили близько 5,5 мільйонів гривень.

«Мій рік роботи в музеї — це був рік виходу із кризи: фінансової кризи, організаційної кризи», — розповідає молодий директор Дмитро Заруба, призначення якого Міністерством культури на початку 2012 року викликало бурхливу реакцію громадськості: люди не розуміли, чому змінюють керівництво «Пирогова» та думали, що «тут щось не так».

Він розказує, що з продажу вхідних квитків музей народної архітектури та побуту заробив минулого року 5 млн гривень (вхід для дорослих коштує 30 грн, для дітей, студентів та пенсіонерів діють пільги). Ще пів мільйона заробили з проведених майстер-класів, культурних заходів та виставок.

«Це не така велика сума для розвитку музею, проте це можливість розвиватися», — сказав Дмитро Заруба під час онлайн-конференції на РБК 28 лютого. А в планах — заробляти більше: директор музею «Пирогів» наводить як приклад музеї Великобританії, які 20 років тому відчули нестача коштів і розробили механізм самостійного заробітку. Крім того, музей фінансується з державного бюджету — на його утримання виділяється 8 млн гривень щорічно.

Наступний рік для «Пирогова» має виявитись насиченим: у літній період кожні вихідні у музеї планують проводити різні культурні заходи. Наприклад, свята, але не тільки в українському національному стилі, а й у традиціях інших етнічних груп, які проживають на території країни. Активізують також проведення майстер-класів, обіцяє Дмитро Заруба. Каже, що «живий» музей буде приваблювати більше людей, ніж просто архітектурна частина.

Календар подій на 2013 рік, розклад роботи та вартість квитка можна дізнатись на сторінці музею.

Підписатися:

Коментарі