ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Директор «Пирогова» каже, що вивів музей з кризи

Велика Епоха

Після року на посаді генерального директора музею «Пирогів» Дмитро Заруба говорить, що справи в музеї архітектури та побуту пішли краще. А за останній рік музейники заробили близько 5,5 мільйонів гривень.

Фото: Євген Довбуш/Велика Епоха
Фото: Євген Довбуш/Велика Епоха
«Мій рік роботи в музеї — це був рік виходу із кризи: фінансової кризи, організаційної кризи», — розповідає молодий директор Дмитро Заруба, призначення якого Міністерством культури на початку 2012 року викликало бурхливу реакцію громадськості: люди не розуміли, чому змінюють керівництво «Пирогова» та думали, що «тут щось не так».

Він розказує, що з продажу вхідних квитків музей народної архітектури та побуту заробив минулого року 5 млн гривень (вхід для дорослих коштує 30 грн, для дітей, студентів та пенсіонерів діють пільги). Ще пів мільйона заробили з проведених майстер-класів, культурних заходів та виставок.

«Це не така велика сума для розвитку музею, проте це можливість розвиватися», — сказав Дмитро Заруба під час онлайн-конференції на РБК 28 лютого. А в планах — заробляти більше: директор музею «Пирогів» наводить як приклад музеї Великобританії, які 20 років тому відчули нестача коштів і розробили механізм самостійного заробітку. Крім того, музей фінансується з державного бюджету — на його утримання виділяється 8 млн гривень щорічно.

Наступний рік для «Пирогова» має виявитись насиченим: у літній період кожні вихідні у музеї планують проводити різні культурні заходи. Наприклад, свята, але не тільки в українському національному стилі, а й у традиціях інших етнічних груп, які проживають на території країни. Активізують також проведення майстер-класів, обіцяє Дмитро Заруба. Каже, що «живий» музей буде приваблювати більше людей, ніж просто архітектурна частина.

Календар подій на 2013 рік, розклад роботи та вартість квитка можна дізнатись на сторінці музею.