• Спецслужби Росії навчилися прослуховувати Skype

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 14 березня 2013 року
Російські спецслужби навчилися прослуховувати розмови в Skype і навіть визначати місце розташування користувача. Вони це роблять вже пару років, розповіли декілька учасників ринку інформаційної безпеки виданню «Відомості».

Skype«Саме тому працівникам нашої компанії заборонено спілкуватися на робочі теми в Skype», ― сказав Гендиректор Group-IB Ілля Сачков.

Така можливість з'явилася у російських спецслужб після того, як Microsoft придбала Skype у травні 2011 року і забезпечила програму технологією законного прослуховування. Тепер будь-якого користувача Skype можна перемкнути на режим стеження. При цьому ключі шифрування, які генерувалися на комп'ютері або мобільному телефоні абонента, будуть генеруватися на сервері, розповідає виданню виконавчий директор Peak Systems Максим Емм.

Таким чином, отримавши доступ до сервера, можна не тільки прослухати розмову, але й прочитати переписку.

Компанія Microsoft може надавати цю технологію спецслужбам по всьому світу за рішенням суду. Однак іноді це відбувається всього лише за їх запитом, відзначили фахівці з інформаційної безпеки.

Це ж підтвердило і джерело в МВС. «Не можна сказати, що прослуховування Skype є для російських правоохоронних органів непереборною проблемою», ― підтвердив він. У ФСБ це питання коментувати відмовилися, пишуть «Відомості».
Підписатися:

Коментарі