• У банках Китаю знайшли таємні рахунки північнокорейського диктатора

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 11 березня 2013 року
Влада Південної Кореї і США виявила десятки рахунків на сотні мільйонів доларів в китайських банках. Кошти, зареєстровані на підставних осіб, імовірно належать лідеру КНДР Кім Чен Ину.
Ким Чен Ын. Фото: KNS/AFP/Getty ImagesРахунки були випадково виявлені американськими і південнокорейськими чиновниками в декількох банках Шанхая і інших містах Китаю, повідомляє англійська Chosun.com з посиланням на своє корейське видання. З якоїсь причини ці рахунки були виключені з фінансових санкцій відповідно до нової резолюції Ради Безпеки ООН №2098, яка була прийнята в минулий четвер.
Частина з них була відкрита ще за часів правління батька Кім Чен Ина ― Кім Чен Іра. Однак, щоб виявити ці кошти, Південній Кореї і США знадобилося кілька років розслідувань.
Тепер Рада Безпеки ООН, Сполучені Штати і південнокорейська сторона закликали КНР заморозити ці рахунки в рамках санкцій, накладених на КНДР, проте Пекін відмовився це зробити.
«Раніше Китай продемонстрував свою готовність взяти участь у санкціях проти Півночі. Однак тепер Пекін не хоче доторкнутися до реальної ахіллесової п'яти КНДР», ― зазначило виданню джерело в уряді Південної Кореї.
Санкції відносно Північної Кореї були введені після того, як Пхеньян провів у країні третє ядерне випробування в лютому цього року. В рамках санкцій передбачено ввести мораторій на фінансові послуги для Північної Кореї в банках країн-учасниць ООН. Рішення прийнято з метою зупинити залучення коштів, які могли бути використані північнокорейською стороною для розробки ядерної зброї і ракет.
Нагадаємо, в 2005 році США заморозила 50 рахунків Кім Чен Іра на суму $25 млн у банках BDA.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...