• Російський політик розказав про оренду української ГТС

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 березня 2013 року

Перемовини щодо здачі в оренду української ГТС ідуть вже не перший місяць, стверджує російський політик Костянтин Затулін, який раніше був оголошений персоною нон ґрата в Україні через «розпалювання міжнаціональної ворожнечі».

За словами політика з «Єдиної Росії» та Директора Інституту країн СНД, скасування поїздки Віктора Януковича до Москви 18 грудня відбулося саме за ініціативою російської сторони, а не української. Костянтин Затулін уважає, що Віктор Янукович до 18 грудня не надав гарантій того, що запланована угода по ГТС за знижки на газ буде виконана.

«Вони стосувались тієї обставини, що якщо українська сторона готова на сьогоднішній день здати ГТС в оренду якомусь спільному підприємству, яке створюється двома учасниками — Росією і Україною, то для цього необхідно зняти обмеження, які законами України встановлено щодо української ГТС», — сказав Костянтин Затулін під час прес-конференції 5 березня.

Політик пояснив: мова йшла про те, щоб надати знижку на газ з 1 січня, за що Україна мала внести зміни в закони та здати в оренду ГТС з 1 червня. В разі, коли українська сторона отримала б знижку та не виконала умов, вона мала б сплатити різницю в ціні — на це український Президент нібито не погодився.

«А якщо вона [Україна] виявилася не готова, то виникло питання, а взагалі вона з самого початку збирається ці домовленості реалізовувати, чи вона тільки хоче знижки з 1 січня?» — сказав Костянтин Затулін.

Український аналітик Володимир Фесенко також припускає, що перемовини йшли навколо газового питання та ГТС, і говорить, що сторони, скоріше за все, не домовились про деталі.

«Оренда — це загальна формула, а от деталі цієї оренди — я думаю, що по них ніяк не домовляться, і саме це не може вивести переговорний процес зі ступору», — сказав Володимир Фесенко, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента».

Останнім часом Віктор Янукович у публічних виступах торкався теми здачі в оренду ГТС, згадав про це навіть під час «Діалогу з країною», який транслювали головні українські канали. Це не пусті слова, подібні угоди готуються — пояснювали аналітики.

А член Партії регіонів Сергій Тігіпко навіть говорив про те, що ГТС необхідно здати в оренду „щоб вона не перетворилась на металобрухт“», — цитує слова політика в ефірі «Шустер Live» бюро новин NBnews. Про здачу ГТС говорив і віце-прем’єр Юрій Бойко.

«Ми ведемо переговори з нашими партнерами на Заході та Сході про поділ бізнесу: сама ГТС як система залишається у державній власності, а ми запрошуємо брати участь бізнес на умовах, які ми зараз закінчуємо розробляти», — цитує слова Юрія Бойко LB.ua.

Наступна зустріч українського та російського президентів, вірогідно, відбудеться під час ІІІ Міжрегіонального економічного форуму в Нижньому Новгороді.

Підписатися:

Коментарі