• Москаль хоче штрафувати за використання свастики

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 6 березня 2013 року

Депутат від партії «Батьківщина» Геннадій Москаль розробив законопроект про заборону на законодавчому рівні використання фашистської символіки, повідомив народний обранець на своєму офіційному сайті.

Законопроект також передбачає заборону на виготовлення, розповсюдження або збут друкованих, аудіо та інших фашистських матеріалів, авторів яких засуджено за злочини проти людства, в тому числі і керівників націонал-соціалістичних партій Німеччини та Італії.

Москаль пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтями 173-3 (використання фашистської символіки) і 173-4 (виготовлення, розповсюдження або збут заборонених матеріалів).

За порушення Кодексу народний депутат пропонує штраф від 30 до 70 мінімальних зарплат або виправні роботи терміном від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку.

Разом з тим, даний законопроект може нашкодити буддистам чи прихильникам старослов'янської культури, які використовують у своїх символах свастику. Як відомо, свастика має історію 10—15 тис. років до н.е. і використовувалася майже в усіх культурах народів світу. «Вишиванки» ― один з найдавніших видів одягу в Україні, включає в свій орнамент (візерунок і композицію) сакральний символ ― свастику (знак сонця і вічного руху). Не тільки давньослов'янський одяг (сорочки, пояси, рушники, головні убори) мали цей невід'ємний архаїчний атрибут ― свастику, а й обрядові знаки (ікони), амулети та архітектурні композиції.

Знаки лівосторонньої та правобічної свастики нині є в таблиці символів стандарту Unicode: 卐 (U +5350) і 卍 (U +534 D) ― китайські ієрогліфи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...