• У вихідні центр Москви планують перекрити для автомобілів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 4 березня 2013 року

Московська влада планує у вихідні дні перекривати рух автотранспорту в провулках столиці навколо вулиці Тверської і прилеглих до Червоної площі.

Про це розповів «Известиям» прес-секретар префектури ЦАО Павло Большунов. Відповідний список буде готовий через два тижні. Експерти також пропонують внести в нього і зони Китай-міста.

Такий розпорядок столична влада вирішила ввести для того, щоб городяни змогли «спокійно гуляти» по Москві і «милуватися архітектурою» міста. Заодно це також стане додатковим стимулом, на думку чиновників, відучити автомобілістів від поїздок у центр міста.

«Перекривати будуть ті вулиці, на яких перебуває безліч історичних будівель та пам'яток, таким чином, люди зможуть у вихідні дні ходити по них, не побоюючись, що їх зіб'є машина», ― зазначив Большунов.

У той же час старший науковий співробітник Російського інституту культурології Іван Гринько вважає проект московської влади «спірним» з архітектурно-естетичної точки зору.

«Москву дуже сильно попсували забудови за останні десятиліття, тому насолодитися єдиним архітектурним ансамблем столиці Росії городяни все одно не зможуть», ― цитує газета «Известия» думку Гринько.

А експерт організації «Місто і транспорт» Антон Буслов вважає практику перекриття центральних вулиць по вихідних вельми поширеною не тільки в європейських країнах, а також в Індонезії і Колумбії.

Відзначимо, в Києві вже багато років у вихідні дні заборонено рух всього транспорту по Хрещатику, починаючи від вулиці Інститутської ― до вулиці Архітектора Городецького (в Печерському районі Києва), де розташовані історичні місця столиці України.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...