ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екс-диктатор Аргентини, якому під 90 років, постане перед судом

Велика Епоха
Перед аргентинським судом 5 березня 2013 року постане колишній диктатор країни Хорхе Відела за злочини, вчинені ним у 70―80 роки воєнного режиму минулого століття.

Хорхе Відела, 1976 р.
Хорхе Відела, 1976 р.
Крім 87-річного екс-президента Аргентини на лаві підсудних опиняться ще 25 представників військової хунти. Всі вони звинувачуються у політичних репресіях у рамках так званої операції «План Кондор», повідомляє ІТАР-ТАРС.

Зокрема, у справі фізичного знищення політичних опонентів проходить останній військовий диктатор, екс-президент Аргентини (1982―1983 рр.) Рейнальдо Біньоне і колишній генерал сухопутних військ Лусіано Менендес.

Усіх фігурантів раніше вже не раз засуджували до тюремного ув'язнення за інші злочини, вчинені ними в період диктатури 1976―1983 років.

Так, Віделу двічі засуджували до довічного ув'язнення (у 1985 і 2010 році). У липні 2012 року аргентинський суд засудив його до 50 років в'язниці за систематичне викрадення дітей опозиції і незаконне усиновлення їх військовими. Разом із ним у липні 2012 року був засуджений і Рейнальдо Біньоне до 15 років тюремного ув'язнення (раніше, в квітні 2010 року, він вже був засуджений до 25 років ув'язнення). Третього фігуранта Лусіано Беньяміна Менендеса раніше засудили до довічного ув'язнення за тортури і вбивства.

Нагадаємо, в грудні 2009 року широкий резонанс у міжнародному співтоваристві викликав безпрецедентний в історії наказ аргентинського суду про видачу та арешт колишнього генсека китайської компартії Цзян Цземіня і колишнього глави служби безпеки КНР Ло Ганя. Цих осіб звинувачують у злочинах проти людства, тортурах і вбивствах послідовників духовної практики Фалуньгун. Однак КНР не стала видавати аргентинському суду їх. Пізніше, не витримавши тиску китайської влади, судовий процес в Аргентині призупинили.