• ТОП-6: Лідери абсурдних рішень судів про заборону проведення мирних зібрань

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 5 березня 2013 року

Представники партнерства «За свободу мирних зібрань» склали рейтинг найбільш абсурдних заборон судів щодо проведення мирних зібрань.

Експерти ознайомилися з понад 50 рішеннями судів за минулий рік і озвучили шість регіонів, де, на думку Української Гельсінської спілки з прав людини, рішеннями судів порушувалися права українських громадян на мирні зібрання, повідомляє прес-центр УГСПЛ.

Керівник Центру інформації про права людини Тетяна Печончик зазначила, посилаючись на дані єдиного державного реєстру судових рішень: в 2012 році місцеві органи влади зверталися до суду більше 400 разів із проханням заборонити або обмежити мирні зібрання, і в 90% випадках суди підтримували чиновницькі позови.

«Ми бачимо, що випадки, коли суди ставали на бік організаторів мирних зібрань, були досить рідкісними. Лідером у заборонах мирних зборів стала Харківська область. За нею сумну більшість утримують Крим, Київська, Миколаївська та Черкаська області», ― підсумувала експерт.

У свою чергу член правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда зазначив: «Очевидно, що представники правозахисного співтовариства вважають право на свободу мирних зборів одним із найбільш незахищених прав на сьогодні з боку судів».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...