• Траур по Уго Чавесу триватиме тиждень

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 6 березня 2013 року

У Венесуелі почався національний траур по президентові країни Уго Чавесу, який помер напередодні, 5 березня 2013 року. Загальнонаціональний траур триватиме сім днів.

Про смерть венесуельського керівника в ефірі національного телебачення оголосив віце-президент країни Ніколас Мадуро в присутності політичних і військових діячів країни, повідомляє Бі-бі-сі.

Дізнавшись про смерть президента, на вулиці міста Каракас вийшли сотні жителів, залишивши свою роботу. Вони болісно плакали, обіймали один одного і вигукували гасла на підтримку лідера країни.

Біля президентського палацу жінки зі сльозами на очах чіплялися одна за одну і плакали. Деякі одягли футболки з написами: «Йди вперед, командир!», передає Associated Press із Венесуели. Чоловіки з похмурими обличчями підкидають вгору руки і кричать: «Хай живе Чавес! Хай живе Чавес!»

Люди зібралися і біля будівлі військового госпіталю, де помер президент. Комплекс охороняють солдати в спецспорядженні, вишикувавшись у шеренгу.

«Я відчуваю таку сильну скорботу, що навіть не можу говорити», ― сказала, плачучи журналісту АР 39-річний службовець армії Ямілія Барріос. «Він був кращим у Венесуелі... Я його любила. Будемо сподіватися, що країна заспокоїться, і ми продовжимо виконувати свої обов'язки», ― закінчила вона.

Тіло Уго Чавеса перебуватиме у військовій академії Каракаса до 8 березня, де всі охочі зможуть попрощатися з «харизматичним» лідером країни, повідомляє видання. Похорони відбудуться в той же день, 8 березня.

Дострокові вибори нового президента, як намічається, будуть проведені через місяць. А до цього часу повноваження глави держави буде тимчасово здійснювати голова Національної Асамблеї Діосдадо Кабельо.

Нагадаємо, Уго Чавес помер у віці 58 років після тривалої онкологічної хвороби. 74-й президент Венесуели правив країною трохи більше 14-ти років. Опозиція ж вважала, що Чавес вів країну шляхом комунізму і тиранії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...