• Росія вимагає оренди української ГТС за будь-якої влади

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 11 березня 2013 року

Росія встановить «справедливу ціну» на газ для України після того, як Верховна Рада внесе законопроект, який дасть російській стороні гарантію оренди української газотранспортної системи (ГТС) за будь-якої влади.

Така вимога прозвучала від Президента РФ Володимира Путіна під час зустрічі з Віктором Януковичем в Москві, де днями планувалося підписати нову угоду про закупівлю російського газу Україною, повідомляє «Коммерсант».

За даними видання, експерти очікують, що парламентська більшість спробує внести в український парламент необхідний законопроект уже найближчим часом. А поки ст. 7 закону України «Про трубопровідний транспорт» забороняє оренду, концесію або лізинг української ГТС.

Переговорний процес щодо газу буде відновлено, швидше за все, в квітні, про що заявлено на сайті Президента України. Зараз же сторони обговорюють створення консорціуму на паритетних засадах.

Як повідомляє «Комерсант» з посиланням на посла Росії в Україні Михайла Зурабова, «Газпром» отримає в управління українську ГТС за умови, якщо щорічно в Україну буде транспортувати не менше 60 млрд кубометрів газу, гарантовано оплачуючи послуги з транзиту. При цьому ціна на газ для України буде знижена до $260—280 за тисячу кубометрів.

У свою чергу, кандидат юридичних наук Станіслав Батрин, який 6 березня 2013 року подав позовну заяву проти Кабінету Міністрів і Фонду держмайна України, констатує, що газові угоди, укладені «Нафтогазом» і «Газпромом» у 2009 році, були підписані не між країнами-учасниками, а між самостійними суб'єктами господарювання. Тому переговори, які сьогодні проводять Янукович і Путін щодо вартості російського газу, є «прямим втручанням органів державної влади в діяльність самостійних суб'єктів господарювання», пише «Українська правда».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...