• П’ють, бо не хочуть виділятись — підліткове пияцтво і як його долають

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 12 березня 2013 року

Тема молодіжного пияцтва в меншій мірі торкається студентства, адже більшу частину часу ці люди зайняті навчанням, вони прагнуть досягти чогось у житті та розвиватись. Проте і серед них є такі, хто випиває — частіше за все тому, що «так прийнято».

Випивати можуть тому, що в студентському віці відбувається лідерське становлення, і молоді люди не хочуть виділятись, пояснює Геннадій Ржевський, доцент кафедри психології Київського національного торговельно-економічного університету. «Фактично у студентів це просто як традиція», — говорить експерт і пояснює, що коли студент випиває кілька разів на місяць, проблеми в цьому немає.

Дійсно, 44% студентів випиває, якщо «ситуація до цього схиляє», показало соціологічне дослідження духовного світу студентства, яке проводили в КНТЕУ у 2011. Випиває раз на тиждень 30,6% молодих людей, менше третини — не критичний результат, якщо порівнювати зі статистикою вживання алкоголю серед ще молодших, 15—17-річних людей у тому ж році. Серед таких 42,5% зізнались, що випивали востаннє протягом тижня, повідомляв Інститут соціальних досліджень імені Яременка.

«Фактично, це перетворено на традицію: по телевізору показують, у фільмах, що з вищого рівня до сім’ї це все підтримується і це є традиція начебто національна», — говорить Геннадій Ржевський. Психолог радить не прививати дітям таких звичаїв — не чокатись при них, не афішувати того, що п’єте алкогольні напої під час застілля.

Частина ж молодих людей орієнтується на своє оточення: вони випивають, тому що так прийнято в їхній субкультурі. Українці дуже залежні від бажання «жити як усі», вважає Ольга Пасічнюк, практичний психолог із КНТЕУ. «З більшості дітей дуже рідко хто не боїться висловлювати свою точку зору. Це бажання бути як усі: якщо всі п’ють, усі гуляють і ніхто не вчиться, навіть кращі йдуть туди ж, тому що важко переносити свою інаковість. Ніхто не хоче бути ізгоєм», — говорить Ольга Пасічнюк.

Виші заохочують студентів до здорового способу життя просто: допомагають самореалізуватись, розвиватись, а також завантажують завданнями. «Студент фактично весь час зайнятий заняттями, залучається до активного суспільного життя, людина бачить, де себе реалізувати, де себе знайти», — говорить Геннадій Ржевський. Крім того, участь у конференціях, олімпіадах та секціях прописана в критеріях оцінки — відмінники в їхньому виші мають бути активними.

Умови для цього також створені: кілька спортзалів, корти, спортивні майданчики. Бібліотека займає тут чотири поверхи і має вільний wi-fi. Працює багато гуртків, у центрі при кафедрі психології можна за окрему плату записатись на психологічні тренінги та тестування. Можна в центрі також протестувати свої здібності: вербально-лінгвістичні, логіко-математичні та соціальні, й визначити, до чого маєте хист.

Молоді потрібно займатись своїм духовним розвитком, тому що духовне пов’язане з фізичним, уважає Геннадій Ржевський і пояснює: «Можна в деяких ситуаціях вживати, але потрібно розуміти, що це все-таки шкода для організму. Потрібно займатись весь час собою».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна входить до країн-лідерів із кількості споживання алкоголю разом із сусідніми Росією, Молдовою та Чехією. Стан із пияцтвом в країні оцінений як «ризикований».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...