• Спецслужби прокололись і хочуть мене вбити — «терорист» Осмаєв

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 11 березня 2013 року

Замах на російського президента Володимира Путіна був сфабрикований, а головного обвинувачуваного — «терориста» чеченця Адама Осмаєва хочуть вбити, заявляє його дружина Аміна Окуєва.

«Ціллю фабрикації кримінальної справи проти мене є реалізація політичного замовлення Кремля, який хотів підвищити рейтинг Путіна під час обрання його на вищу державну посаду», — зачитала заяву Адама Осмаєва жінка. Після заяви її чоловіка 14 лютого Аміна Окуєва розказала про те, що він не винний і що зізнання з нього «вибивали», що спецслужби хочуть його усунути.

Наразі Адама намагаються виставити схильним до суїциду або втечі, щоб потім вбити, розповіла жінка під час прес-конференції 11 березня. Сам чоловік у своїй заяві говорить, що самогубство суперечить його релігійним переконанням, а втікати з тюрми він не збирається.

«Будь-які акції спрямовані проти мене: вбивство під час втечі, суїцид або іншого роду дії, які загрожують моєму життю та здоров’ю, прошу розцінювати як посягання на моє життя з боку спецслужб Росії і України», — йдеться в заяві Адама Осмаєва. Це звернення захисник обвинувачуваного Ольга Черток збирається передати Президенту Віктору Януковичу та Генеральному прокурору Віктору Пшонці.

«Справа в тім, що ті, хто затіяв провокацію з розкриттям змови „замаху на Путіна“, ймовірно, не врахували особистість самого Осмаєва, та і становище сім’ї Осмаєвих у чеченському суспільстві», — цитує заяву Муси Таїлова адвокат Ольга Черток. Муса Таїлов — один з правозахисників, який підтримує Адама Осмаєва. За його словами, сім’я Осмаєва була проросійськи-налаштована.

Проте у ЗМІ є й інша версія, згідно якою батько Осмаєва був відомим кримінальним авторитетом, причому відомими в кримінальному світі були і наближені до сім’ї. Неясна ситуація також із документами Осмаєва — його адвокат стверджує, що паспорт із чужим іменем був виданий легально, можливо, за програмою захисту опозиції в Чечні.

Загалом в Україні проти Адама Осмаєва відкрито 5 кримінальних справ: про створення терористичної групи, участь у ній та підготовку до терористичного акту, про незаконний обіг вибухових речовин, необережне пошкодження майна громадян та про використання підробних документів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...