• МВФ буде давати гроші тільки після виконання умов

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 28 березня 2013 року
Щоб отримати кредит від Міжнародного валютного фонду (МВФ), Україні спершу доведеться виконати ряд зобов’язань: це пов’язано з тим, що раніше кредити фонду використовувались неефективно, вважають експерти.

МВФ«У взаємовідносинах з МВФ Україна має проблеми, які пов’язані з неготовністю виконувати ряд рекомендацій МВФ, і пов’язані з виконанням тих зобов’язань, які вона брала на себе», — говорить економічний експерт Віктор Суслов, голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

Не виконувались ні програма «Stand-by», яку реалізовувала Юлія Тимошенко, ні наступна програма, підписана вже нинішнім урядом Миколи Азарова, вважає Валерій Гладкий, генеральний директор Бюро економічних та соціальних технологій.

«Не можна взяти гроші МВФ, використовувати їх для фінансування бюджетного дефіциту, що робила Юлія Тимошенко в 2008–2009 роках („Зі згоди МВФ“, — уточнює Віктор Суслов), і нічого не зробити для проблеми банків», — говорить Валерій Гладкий.

“  Обійтися без грошей МВФ ми можемо, але це нам обійдеться дорожче  ”

Віктор Суслов, голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
За словами експерта, в 2008 році гроші пішли на рекапіталізацію проблемних банків, таке завдання виконали, але ніяк не попередили відтік активів із них. «Банки випотрошили, а борги повісили на бюджет», — каже Валерій Гладкий.

А за наступного — нинішнього — уряду під керівництвом Миколи Азарова, Україна отримала лише 3 млрд доларів. За словами Віктора Суслова, ще 12,5 млрд МВФ не виділив, оскільки побачив, що угоди не виконуються, зокрема, не переглядали в Україні тарифи на газ.
«Доки не будуть внесені зміни в макропоказники, поки не буде переглянуто бюджет і не прийняті зміни до закону про бюджет на цей рік, поки не будуть дані чіткі відповіді та продемонстрована реальна готовність діяти, нові кредити складно буде отримати», — говорить Віктор Суслов.
Проте взяти гроші у МВФ Україні все ж потрібно, вважають експерти.

«Обійтися без грошей МВФ ми можемо, але це нам обійдеться дорожче», — вважає Віктор Суслов. Економічний експерт наголошує на тому, що головне у співпраці з МВФ — не гроші, а можливості провести реформи: «В цьому є найбільша цінність роботи з МВФ. МВФ здатний і розробляти необхідні нам реформи, і стежити за їхнім виконанням, і підштовхувати українську владу до руху по шляху реформ».
Підписатися:

Коментарі