ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Табачника знову пояснили, чому закупили занадто дорогі підручники

Велика Епоха

Міністерство освіти і науки України відреагувало на «недостовірну та неповну інформацію» в ЗМІ про закупівлю підручників.

У Табачника знову пояснили, чому закупили занадто дорогі підручники. Фото: tsn.ua
У Табачника знову пояснили, чому закупили занадто дорогі підручники. Фото: tsn.ua
Так на сайті відомства зазначається: «Відповідно до Закону України „Про освіту“ громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах. Міністерство випускає підручники, посібники та методичну літературу і безкоштовно передає їх до навчальних закладів».

Також знову зазначається, що Міносвіти закуповує лише ті підручники, які перемогли на Всеукраїнському конкурсі рукописів підручників. А оскільки ними стають рукописи авторів на основі навчальних програм і планів, то у вартість закуповуваного підручника включений і технологічний процес виготовлення.

У відомстві підкреслюють, що в порівнянні з попередніми роками їм вдалося зменшити вартість підручників малих тиражів за рахунок створення фонду офсетного паперу.

Зараз вартість найдорожчого підручника (мови національних меншин) складає 365,64 грн за штуку. Той же екземпляр у 2009 коштував 870,50 грн, згідно з даними бюлетеня «Вісник державних закупівель».