• Законопроекти про 25%-й податок на депозити рекомендували відхилити

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 21 березня 2013 року
Комітет ВР з питань податкової та митної політики рекомендував парламенту відхилити проекти законів, які передбачають уведення 25%-го податку на депозити фізичних осіб за перевищення суми відсотків облікової ставки НБУ.
Члени Комітету мають на увазі законопроекти №2401 і №2401-1. Перший говорить про збільшення ставки оподаткування пасивних доходів (депозитів) з 5% до 25% при перевищенні суми відсотків облікової ставки НБУ. Другий передбачає зменшення ставки податку на банківські вклади фізичних осіб з 5% до 1%, повідомляє прес-служба ВР. http://rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/74420.html
У комітеті відзначили, що запровадження оподаткування відсотків на депозити призведе до відтоку капіталу з банків, що негативно вплине на економічну ситуацію в країні в умовах міжнародної фінансової кризи.
За словами парламентаріїв, населення тільки-тільки знову почало довіряти вітчизняним банкам, а запровадження оподаткування «остаточно зруйнує цю довіру і держава втратить внутрішнього кредитора».
«Не можна не враховувати і соціальний аспект цього питання. Зараз більшість громадян зберігає на депозитах невеликі суми (до 7000 грн). Це робиться не з метою отримання прибутку, а заради захисту своїх заощаджень від інфляції», ― відзначили народні депутати.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...