• ФБР розкрило найбільше пограбування в історії музею Ізабелли Стюарт Гарднер

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 19 березня 2013 року

Після тривалого 23-річного розслідування спецслужби ФБР нарешті вийшли на викрадачів художніх цінностей бостонського музею Ізабелли Стюарт Гарднер на суму $500 млн.

Як повідомили представники ФБР на прес-конференції в Бостоні 18 березня, тепер вони знають, хто вкрав унікальні полотна Рембрандта, Вермеєра, Мане і Дега, але досі їм не відомо їх місцезнаходження. За інформацію про знаходження розшукуваних творів мистецтва спецслужби оголосили винагороду в розмірі $5 млн, повідомляє BostInno.

«Ми раді повідомити, що ФБР домігся значного прогресу в слідчих пошуках творів мистецтва, вкрадених з музею Ізабелли Стюарт Гарднер. Через 23 роки після крадіжки ми, нарешті, встановили, що вкрадені полотна були перевезені в регіони Коннектикуту і Філадельфії. Але ми все ще не визначили, де саме знаходяться ці твори мистецтва, тому просимо громадськість допомогти нам. Тому, хто надасть нам інформацію, яка допоможе повернути нам картини в хорошому стані, буде винагорода в $5 млн», ― сказав у своїй заяві спеціальний агент ФБР з Бостона Річард Делор.

Імена грабіжників спецслужби поки тримають в секреті на увазі інтересів слідства.

Найбільше пограбування в історії музею, як назвали його в ФБР, сталося 18 березня 1990 року. Два злодія, переодягнені в поліцейських, увійшли в комплекс Ізабелли Стюарт Гарднер і, знявши 13 артефактів на суму $500 млн, вільно пройшли через музейних охоронців. Двадцять три роки тому злочин залишався нерозкритим.

Приватний музей колекції творів мистецтва світового значення в Бостоні, штата Массачусетс, був заснований в 1903 році, ще за життя Ізабелли Стюарт Гарднер. Нині в ньому зберігаються шедеври європейського, азіатського та американського історичного і сучасного мистецтва, включаючи живопис, скульптури, гобелени і декоративно-прикладне мистецтво. У будинку, побудованому в стилі венеціанського палаццо, наразі проводяться не тільки виставки, але й концерти, лекції, семінари та відеопокази.

На честь своєї засновниці, музей пропонує клієнтам з ім'ям Ізабелла безкоштовний вхід і навіть спеціальні заходи. Відвідувачі з таким ім'ям отримують безкоштовний вхід до музею ще й на свій день народження.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...