• Як в Україні згорнули правозахисну акцію

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 18 березня 2013 року
Цей знімок, зроблений у липні 2012 р, зайняв друге місце на конкурсі «Міліція під контролем». Активіст Олександра Матвійчук розмовляє з міліціонером. Позаду загін чекає команди. Матвійчук говорить: «Ми пояснюємо йому, що відповідно до статті 39 Конституції України у нас є право проводити мирні збори». Фото: Андрій Діденко

Цей знімок, зроблений у липні 2012 р, зайняв друге місце на конкурсі «Міліція під контролем». Активіст Олександра Матвійчук розмовляє з міліціонером. Позаду загін чекає команди. Матвійчук говорить: «Ми пояснюємо йому, що відповідно до статті 39 Конституції України у нас є право проводити мирні збори».

Фото: Андрій Діденко

Наприкінці лютого в Україні оприлюднили щорічний звіт з прав людини, головний висновок якого — досягнення в питанні захисту прав українців нагадують «ложку меду в бочці дьогтю». Один із прикладів вмісту цієї «бочки» навела Великій Епосі Олександра Матвійчук — керівник правозахисної організації «Центр громадських свобод».

Коли влітку 2012 року в Україні проводився чемпіонат з футболу Євро-2012, її організація хотіла звернути увагу іноземців на ситуацію з правами людини за допомогою виставки під відкритим небом. Однак в останній день чемпіонату, 1 липня, виставкові стенди конфіскувала міліція на кілька місяців, а одному з організаторів Назарію Боярському винесли попередження, говорить Матвійчук.

За її словами, ця виставка розкривала такі тематичні блоки: свобода мирних зборів і асоціацій, катування і жорстоке поводження, ідеологічне переслідування і свобода слова, виборче правосуддя, бідність і соціальна нерівність, а також політичні репресії.

«Ліквідація просвітницької виставки „Права людини поза грою“ — це яскраве підтвердження небажання влади відкривати справжню ситуацію в країні. Саме тому неприпустимо було дозволити правозахисникам у фіналі Євро-2012 засвідчити киянам і гостям столиці, що в Україні здійснюється системний наступ на права і свободи людини. Тим більше, що наша виставка розповідає про ситуацію досить прямо — мовою статистики, свідчень очевидців та фотографіями», — сказав Назарій Боярський Великій Епосі.

Нагадаємо, звіт з прав людини в Україні оприлюднили 27 лютого 2013 керівники відомих в країні правозахисних організацій — Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи. «Ложкою меду» правозахисники назвали успіхи нового омбудсмена і прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...