• Тисяча краматорчан виступила проти видобутку сланцевого газу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 11 березня 2013 року
У центрі Краматорська в неділю близько тисячі чоловік виступили з протестом проти видобутку сланцевого газу в Україні.

Ініціатором акції виступили активісти громадської організації «Рідний край». Простий люд, що зібрався на площі біля мерії, відверто лаяв місцеву владу й уряд України. «Янукович продав країну!» ― кричали в натовпі. Такі репліки чутні були й щодо краматорського мера Геннадія Костюкова

На мітингу виступали представники різних громадських організацій, місцеві депутати та чиновники, екологи. Участь у протесті взяли і жителі міст, де вже почалися розробки з видобутку сланцевого газу, або, де влада хоче їх розгорнути.

За підсумками масового протестного зібрання народна опозиція зачитала резолюцію і звернення. Все це направлять Президенту України, у Кабінет Міністрів і Верховну Раду.

Місцеві жителі вимагають від влади згорнути в Україні «газосланцеві розробки» до повного вивчення наслідків від цієї діяльності для екології та здоров'я людей.

Наступний мітинг пройде в Краматорську у найближчу неділю, 17 березня 2013 року з 15:00.

Як «сигналять» екологи, ключовою проблемою видобутку сланцевого газу є технологія гідророзриву пласта і використання тих сумішей, які закачуються в пласт. Все це, за їхніми словами, являє собою досить серйозну екологічну небезпеку.

Про це раніше відзначав і заступник директора російського інституту енергетичної стратегії Олександр Громов у семінарі на тему «Революція сланцевого газу: ризики та можливості для Росії».
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...