• Україну назвали країною з високим рівнем людського розвитку

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 березня 2013 року

Україна увійшла до групи країн з високим рівнем людського розвитку, свідчать результати дослідження, яке проводили в рамках Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

В цьогорічному рейтингу рівня людського розвитку Україна стала на одну сходинку з Македонією, посівши 78 місце зі 186. Найбільшого прогресу країні вдалось досягти в сфері освіти – в середньому українець навчається 11,3 роки. 

Гірша ситуація зі сферою охорони здоров’я, величиною ВВП на душу населення та тривалістю життя - середньостатистичний українець проживає 68,8 років. Загалом для рейтингу важливі такі показники, як доступ до освіти, довжина життя та здоров’я громадян, а також «гідний рівень життя», йдеться в доповіді.

Індекс людського розвитку в Україні зріс з 0,714 в 1990 році до 0,74 в 2012 році. Все ж за цим показником країна поступається як Росії (69 місце), Казахстану (55 місце) і Білорусі (50 місце), що також входять до групи країн з високим рівнем людського розвитку, так і європейським країнам, більшість із яких входить до групи з дуже високим рівнем розвитку — Литві (41 місце) та Словаччині (35 місце), не кажучи про Швецію (7 місце в рейтингу) та Германію (5 місце).

Одночасно з цим за рівнем людського розвитку Україна значно випереджає Китайську Народну Республіку (101 місце), Молдову (113 місце), а також Індію (136 місце).

Загалом трійка країн-лідерів за рівнем людського розвитку виглядає так: на 1-му місці Норвегія, на 2-му — Австралія, а 3-тє місце посіли США. Найгіршими стали країни Африки: Нігер (186 місце), Конго (185 місце) та Мозамбік (184 місце).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...