• Skype: Ми не допомагаємо російським спецслужбам у прослуховуванні

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 14 березня 2013 року

Надання початкового коду спецслужбам не означає розкриття приватної переписки користувача або надання його персональних даних, заявили в інтернет-сервісі Skype.

«У компанії Skype є Угода про використання вихідного коду продукту держорганами з метою забезпечення перевірки безпеки продуктів Microsoft. Розкриття кодів не означає право доступу до продуктів комерційних і приватних осіб. Це також не дає можливості державним структурам читати зашифровані повідомлення або отримувати дані користувачів Skype», ― заявили ІТАР-ТАРС в комунікаційному агентстві, працюючому з компанією.

«Знаючи алгоритм шифрування, але не маючи ключа, який створюється на стороні користувача, неможливо прочитати його повідомлення ― це одна з основ криптографії», ― додав співрозмовник.

Російської експерт електронних комунікацій Карен Казарян зазначив, що навіть у разі надання спецслужбам ключів шифрування, прослуховування розмов користувачів у Skype все одно буде утруднено через специфічну структуру повідомлень, які проходять через цю систему.

На його думку, це можливо тільки в тому випадку, якщо спецслужби точно знають: повідомлення яких користувачів між собою їм потрібні. Також існують способи перехоплення повідомлень Skype шляхом підробки вузлових елементів мережі ― «нодів», додав Казарян.

Нагадаємо, сьогодні раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що російські спецслужби навчилися прослуховувати розмови в Skype.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...