ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Депутати беруть під сумнів законність цьогорічних виборів мера Києва

Велика Епоха
Депутати від фракції Партія Регіонів хочуть з'ясувати законність виборів мера Києва 2 червня 2013 року. Відповідне звернення вони направили до Конституційного суду України.

Фото: starozhytnosti.org.ua
Фото: starozhytnosti.org.ua
Про це заявив депутат-регіонал Вадим Колесніченко в ефірі телеканалу ICTV.

«Якщо призначити вибори мера Києва на 2 червня, то їх можуть визнати незаконними, так як цим ми можемо порушити Конституцію, яка визначає вибори для всіх в один і той же час. Щоб уникнути незаконного рішення вже достатньо депутатів підписалося під зверненням до Конституційного суду, щоб він дав роз'яснення Конституції з цього питання», ― заявив народний обранець.

За словами Колесніченка, його також дивує те, що «представники меншості» домагаються змін у законі про вибори і проведення виборів 2 червня. «Чисто процедурно це зробити неможливо», ― зазначив він.

У той же час спікер парламенту Володимир Рибак уважає, що вибори в Києві треба провести. «Я особисто буду голосувати „за“. Чинний закон про вибори в Києві передбачає їх проведення в один тур. Також я не виключаю, що з опозицією будуть досягнуті домовленості, і в закон про вибори ми внесемо певні зміни», ― цитує прес-служба Партії Регіонів думку колеги.

У свою чергу лідер фракції «УДАР» Віталій Кличко зажадав від спікера парламенту першим питанням у сьогоднішній роботі ВР розглянути призначення дати виборів у Києві. Після цього ухвалити низку законів, які попередили б фальсифікацію на столичних виборах і повернули Києву самоврядування (об'єднати посади голови адміністрації і мера), повідомляє прес-центр партії Кличка.