• Німці пригрозили навічно закрити кіпрські банки

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 20 березня 2013 року

Нині тимчасово закриті банки Кіпру можуть взагалі не відновити роботу, повідомив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, передає Reuters.

У свою чергу міністр фінансів Австрії Марія Фектер попередила, що Європейський Центробанк (ЄЦБ) не буде вічно фінансувати кіпрські банки.

«Якщо парламент Кіпру не розробить план подолання економічної кризи в країні, ЄЦБ припинить надавати необхідну ліквідність кіпрським фінансовим організаціям», ― зазначила Фектер.

Вчора парламентарії республіки відхилили законопроект, що передбачає одноразовий податок на всі вклади в банках країни. А він був однією з умов ЄС для надання Кіпру траншу в розмірі €10 млрд для подолання кризи.

Побоюючись закриття депозитів і переказів грошових коштів за межі країни, всі банки Кіпру з 18 березня були закриті через очікуване введення податку.

Тепер президент країни і лідери політичних партій Кіпру сформували спеціальну технічну комісію щодо виходу країни з кризи. Ця група повинна розробити так званий План Б. Він припускає скорочення обсягу бюджетних коштів за рахунок введення нового податку на вклади. Цей податок, як передбачається, допоможе залучити в бюджет країни €5,8 млрд, пише Лента.ру з посиланням на інопресу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...