• Росію попросили врятувати кіпрські банки

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 21 березня 2013 року

Нічні переговори політичного керівництва в столиці Кіпру Нікосії з приводу кризи та обговорення «Плану Б» завершилися в середу безрезультатно. Зараз Кіпр просить допомоги у Росії.

Міністр фінансів Кіпру Майкл Сарріс продовжив своє перебування в Москві. За словами російських чиновників, він попросив ще €5 млрд на п'ять років і зниження відсотків за існуючими вкладами Москви, які становлять €2,5 млрд, пише Reuters.

Представники ЄС висловили стурбованість, але мало співчуття до кіпрської банківської системи, яка розширилася далеко за межі острова, охопивши і Росію, громадяни якої мають мільярди в кіпрських банках, пише видання.

Європейський центральний банк відзначив, що незважаючи на загрозу дефолту і банківського краху, кіпріоти відмовилися від вимоги ЄС ввести податок на банківські депозити, щоб підняти держбюджет на €5,8 млрд.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, який готується до зустрічі з делегацією Європейської комісії сьогодні в Москві, зазначив, що введення одноразового податку змусить російських клієнтів зробити свій внесок у порятунок кіпрських банків.

Сьогодні президент Кіпру проведе переговори з лідерами партій. Заступник лідера демократичного об'єднання Аверос Неофітоу сказав репортерам: «У нас немає днів або тижнів, у нас є тільки години, щоб врятувати нашу країну».

Кіпрські банки, які закрили ще з минулих вихідних, будуть залишатися закритими до наступного вівторка 26 березня, продовжуючи страждання кіпрських компаній вже в скрутних обставинах, повідомив урядовець Reuters. Таке рішення ухвалила влада країни, щоб запобігти фінансовому хаосу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...