ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обама вирушив у поїздку Близьким Сходом

Велика Епоха
Сьогодні Президент США Барак Обама вирушив на Близький Схід із триденною поїздкою, в ході якої відвідає Ізраїль, Палестинську автономію, Йорданію та Західний берег річки Йордан.

Барак Обама. Фото: Saul Loeb/AFP/GettyImages
Барак Обама. Фото: Saul Loeb/AFP/GettyImages
Як повідомляє Бі-бі-сі, представники Білого дому попередили, що від поїздки глави США не слід очікувати якихось проривів: Обама їде туди без конкретних планів мирного врегулювання. Основна мета ― висловити солідарність з Ізраїлем і ізраїльтянами.

Деякі західні публіцисти відзначили, що така поїздка не тільки безглузда, але і «є великою помилкою».

«Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху ображав Барака Обаму, підтримував Мітта Ромні і не просунув процес досягнення миру. Білий дім не повинен заохочувати таку поведінку, навіть коли мова йде про союзника», ― зазначила газета Washington Post.

Далі видання пише: «Якщо Барак Обама хоче обговорити з Ізраїлем заклик ультраортодоксальних євреїв в ізраїльську армію або ціну на квартири в Тель-Авіві, то він знайде співрозмовників на ці відносно другорядні проблеми. Але майже ніхто не очікує, що Обама і Нетаньяху приділять проблемі миру між Ізраїлем і палестинцями багато часу».

«Малоймовірно, що президент США в цей раз буде критикувати плани розширення ізраїльських поселень на палестинських окупованих територіях. Його увага сьогодні буде прикута до іншої проблеми ― атомної програми Ірану», ― цитує DW думку американського дипломата Аарона Девіда Міллера.

Є й інші думки про теми майбутніх зустрічей американського президента на Близькому Сході ― громадянська війна в Сирії і напружена ситуація в Єгипті, відзначає DW.