• На кордоні затримали гуманітарну допомогу для України

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 19 березня 2013 року

На українських митницях через бюрократичну тяганину з минулого року затримані близько 500 партій гуманітарних вантажів, пише «Комерсант-Україна».

У зв'язку з критичною ситуацією з такими вантажами на митниці, благодійні організації мають намір звернутися до Кабінету Міністрів. У супровідних документах затриманих товарів зазначається, що ці вантажі поки не визнані гуманітарною допомогою. В основному — це різдвяні подарунки, іграшки, ліки, харчові продукти, а також одяг, взуття, меблі та автомобілі, що були у вжитку, зазначає видання.

«Гуманітарку» затримали на кордоні через те, що було ліквідовано міжвідомчий орган, який давав товарам на митниці статус гуманітарної допомоги. А тепер функції скасованого апарату виконує Міністерство соціальної політики. Зараз останнє змушене узгоджувати гуманітарне питання з вісьмома різними відомствами. Така процедура повинна тривати всього один день, проте зараз цей процес затягується, пояснили ситуацію журналістам «Комерсанта» у департаменті.

Як пояснюють на митниці, гуманітарна допомога не оподатковується і може безкоштовно зберігатися на митницях до чотирьох місяців. Після закінчення цього терміну зберігання товару оплачується. Якщо після закінчення трьох платних місяців доля вантажу так і не вирішується, то митниця має право конфіскувати товар у одержувача. У той же час гуманітарний вантаж повинен проходити першочергове митне оформлення.

Як відзначає ряді благодійних організацій України, у них уже закінчується безкоштовне зберігання гуманітарної допомоги на складах митниці, а платити щодня до сотні євро у них немає можливості, тому що вони не прибуткові структури, пише «Комерсант».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...