• Проти шкідливого видобутку сланцевого газу знову виступили краматорчани

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 18 березня 2013 року
У рамках всеукраїнської акції протесту, в Краматорську Донецької області відбувся другий мітинг проти видобутку сланцевого газу.

Ініціатором заходу виступила громадська організація «Рідний край» за підтримки інших громадських об'єднань міста.

«Ми вже два роки боремося з видобутком сланцевого газу в Україні: на Юзівській (8000 кв. км) і Олеській (6300 кв. км) площах. Це скільки сьогодні потрібно забрати земель, щоб пробурити там свердловини на глибину 3000—5000 метрів? Якщо на кілометр потрібно пробурити 33 свердловини ― такий технологічний проект, і в кожну з них закачати від 5000 до 20000 кубометрів води, то, ви скажіть, що нас очікує? А куди потім подіти цю отруєну воду? Потрібно буде будувати заводи з її утилізації та очищення від хімелементів... Держава підписала контракт, а передала все це користуватися товариствам з обмеженою відповідальністю», ― зазначив у своїй промові народний депутат України від фракції «Свобода» Михайло Блавацький.

На мітинг були запрошені також представники місцевої адміністрації (мер і його заступники), однак ніхто з них на акцію не прийшов.

«Є люди на службі, які бояться прийти сюди і сказати „ні“, не можуть підписати резолюцію. А що ж ми будемо боятися далі, коли нас тут просто знищать? Онкологи нашого міста вже заявили про те, що готуються до збільшення онкології в нашому місті (Краматорську) і не тільки в нашому. Звичайно, ми хочемо економічної незалежності, але не таким же шляхом. Не повинна жадібність і цинічність перемогти здоровий глузд. Ми ― не інертна маса і не безмозкі люди, які будуть коритися всьому. Потім нічого поправити буде не можна», ― зазначила у виступі глава Краматорської жіночої спільноти «Тріумф» Ольга Єпішина.

Антисланцеві акції протесту пройшли також у Слов'янську, Ізюмі, Маріуполі, Донецьку та інших містах України, де були прийняті одні й ті ж резолюції: проти видобутку сланцевого газу в Україні методом розриву. У Краматорську резолюцію підписали понад 1500 городян.

Підписанти вимагають від Президента Віктора Януковича «взяти на себе відповідальність за складну обстанову, що склалася в Донецькому регіоні та в Україні в цілому, спровоковану підписанням угоди про видобуток сланцевого газу». Всього документ включає в себе 7 пунктів вимоги. Текст резолюції опублікував «Східний проект».

Раніше, 15 березня, в обласній раді Донецька її голова Олександр Кравцов провів круглий стіл на тему «Газ нетрадиційних джерел в енергобезпеці Донецької області». У заході взяли участь промисловці, екологи та представники Донецької облдержадміністрації. Вони відзначили, що врахували звинувачення від територіальних громад, які надійшли до обласної ради та до депутатів усіх рівнів із приводу видобутку сланцевого газу в регіоні.

Голова Громадської ради при облдержадмінстрації Володимир Землянкін запевнив громадськість, що вони готові всебічно вивчити ситуацію в галузі із залученням до цього експертів та екологів, повідомляє прес-центр обласної ради.

«Говорити про проведення робіт із безпосереднього буріння свердловин можна буде тільки після винесення експертами позитивної оцінки. Підготовчий етап може зайняти кілька років», ― зазначив він.
Підписатися:

Коментарі