• Чим закінчиться перехід на цифрове телебачення в Україні

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Середа, 20 березня 2013 року
Результат переходу на цифрове телебачення, запланований в Україні на 2015 рік, може виявитися непередбачуваним для 10 мільйонів телеглядачів, 70% з яких можуть залишитися без сигналу — так припускає голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко. Фото: Володимир Бородін/Велика ЕпохаУкраїна підписала міжнародну угоду під назвою «Женева-2006» і зобов'язалася перейти з аналогового на цифрове мовлення. Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла ряд рішень, за якими право мовити в цифровому телебаченні отримали десятки телекомпаній, які до моменту вирішення взагалі не віщали. У той же час, відомим телеканалам не надали права на мовлення, серед них TBi, 2 +2 і інші канали.
Томенко повідомив, що підготовкою до цифрового мовлення в Україні займається приватна компанія «Зеонбуд», зареєстрована на Кіпрі, і власники якої досі не з'ясовані.
«Уявіть собі ситуацію, що якщо ми сьогодні не з'ясуємо, хто є власником і головним провайдером цифрового мовлення 2015 року, кнопка всього українського телебачення буде розташована на Кіпрі з невідомим власником. І в якийсь конкретний момент хтось чи перекупить всю систему телебачення, або буде керувати українським телебаченням», — зазначив Томенко.
Крім того, він звернув увагу на систему фінансування цифрового мовлення: «Сьогодні організація „Зеонбуд“ встановила на свій розсуд тарифи, які платять всі організації телерадіомовлення. В середньому це 2 мільйони 100 тисяч на місяць. Це близько 25 мільйонів на рік. Якщо в минулому році вони мали 50%-у знижку, то в цьому році вони будуть платити 25 мільйонів. Ми з бюджету їм даємо гроші, і вони більшу частину цих бюджетних грошей платять кіпрській приватній компанії за те, що вона готує перехід на цифрове мовлення!».
Перехід до цифрового мовлення, контролює група невідомих людей, зареєстрованих на Кіпрі, стверджує Томенко. «Держава повністю не контролює цю ситуацію. Ми не розуміємо, чим це закінчиться в 2015 році. Можливо, 30% будуть отримувати телевізійний сигнал, а 70% не будуть».
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко запропонував запросити фахівців в сесійний зал Верховної Ради і професійно обговорити процес переходу на цифрове мовлення.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...