• Українці відчувають себе достатньо щасливими

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 21 березня 2013 року

Українці визнали себе доволі щасливими людьми, причому молодь виявилась щасливішою за людей похилого віку, а жінки менш оптимістичними за чоловіків, розповіли соціологи.

Загалом, українці оцінили свій рівень щастя на 5,1 бал, в той час як індійці, які відомі як «щаслива» нація, оцінили свій рівень щастя на 4,1 бали, озвучила дані, зібрані ООН, Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень.

«Це майже так, як у наших сусідів, які навіть більш благополучні, більш заможні і більш спокійні, ніж ми», — каже Елла Лібанова. На думку експерта, це можна пояснити тим, що почуття щастя українці часто не пов’язують із діями влади та економічною ситуацією, адже своїм суспільним становищем задоволені лише 20% опитаних. Все ж економічна ситуація та спокій у країні відіграють свою роль.

Наявність життєвих цілей, активність та довіра до людей виявились основними чинниками щастя для українців, стверджує Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби центру Разумкова. За його словами, люди менш егоїстичні — ті, хто дбає про інтереси інших — почуваються щасливішими.

Крім того, в доброму гуморі частіше перебуває молодь. Люди старшого віку в Україні почуваються з роками все менш щасливо, причому після виходу на пенсію у них не спостерігається підйому настрою, як це відбувається в західних країнах, відмітила Олена Горошко з Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Цікаво, що дослідження КМІС також показало, що чоловіки в Україні більш щасливі за жінок. «Жінки менші оптимістки, вони з меншим оптимізмом дивляться на те, як їхня родина буде жити в майбутньому, гірше оцінюють власне здоров’я та матеріальний стан власної родини», — розповіла Олена Горошко. Проте така відмінність проявляється у жінок з віком.

Помітили соціологи і те, що люди з кращою освітою менш щасливі, ніж ті, хто має невисокий рівень освіти. На відчуття щастя і задоволення життям впливає також вдалий чи невдалий шлюб.

Дійсно, більшість людей, опитаних на вулиці, зізналась, що найбільше щастя вони отримують від спілкування зі своєю родиною.

«Коли ти приходиш додому з роботи, вдома тебе чекає донька, любляча дружина — це, як на мене, найбільше щастя», — розказав Денис, менеджер із Києва. Каже, що робота забирає багато часу, але вихідні намагається проводити в сімейному колі.

Киянка Катерина, яка працює музичним керівником у дитячому садочку, на питання про задоволення життям відповіла, що найбільше щастя їй приносить любов: «Щастя відчуваю, коли поруч хтось є, хто тебе розуміє і підтримує».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...