ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС ухвалив план, як врятувати Кіпр

Велика Епоха

Кіпр уникне банкрутства, а вся єврозона ― потенційних потрясінь. В останні хвилини влада острівної держави поступилася вимозі трійки міжнародних кредиторів скоротити свої малогабаритні банківські сектори в обмін на €10 млрд ($13 млрд).

Фото: Offtop
Фото: Offtop
Переговори завершилися сьогодні рано вранці і 17 міністрів з країн єврозони ухвалили операцію по фінансуванню. Європейський центральний банк (ЄЦБ) погрожував відмовити в терміновій допомозі кіпрським банкам країни, якщо угода не буде досягнута, повідомляє UsaToday.

Міністри фінансів єврозони ухвалили план після кількох годин переговорів у Брюсселі між представниками Кіпру і так званою трійкою кредиторів: Міжнародним валютним фондом, Європейською комісією і ЄЦБ.

Для забезпечення кредитного пакету з порятунку, кіпрський уряд повинен був знайти способи залучення €5,8 млрд ($7,5 млрд.) зі своїх власних резервів. Більша частина цих грошей зараз знайдена. Її зберуть за рахунок великих податків (30—40%) у великих банківських вкладників, чиї кошти в банках перевищують €100 тисяч. Інші уникнуть підвищення податків і приватизації.

«Кіпр повинен різко скоротити банківський сектор і свій бюджет, провести структурні реформи і приватизацію державних активів. Другий за величиною банк країни Лайкі (Laiki) буде реструктуризований. Активи поділять на „хороші“ і „погані“. Всі власники облігацій і люди, у яких вклади понад €100 тисяч, зіткнуться зі значними втратами. Вклади до цієї суми чіпати не будуть. Їх переведуть у головний банк Кіпру», ― сказав на засіданні головуючий міністр фінансів єврозони.

Глава МВФ Крістіна Лагард зазначила з цього приводу: «Ми вважаємо, що цей крок сформує міцне, довговічне і повністю фінансоване рішення».

У свою чергу міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс зазначив: «Це не те, що ми виграли битву, в дійсності ми зможемо уникнути катастрофічного виходу з єврозони».

Нагадаємо, вступивши у Європейський Союз у 2004 році і перейшовши на євро, Кіпр сподівався, що через чотири роки стане на шлях стабільності та процвітання. Але боргова криза єврозони перевернула мрії Кіпру про це. Офшорна банківська система острова та її надмірна залежність від російських грошей поставили країну на межу банкрутства, пише Associated Press.