ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мін'юст Росії пояснив, чому масово перевіряє правозахисників

Велика Епоха
Мін'юст Росії пояснив, що продовжує планові перевірки правозахисних некомерційних організацій (НКО) для того, щоб визначити, чи відповідає їхня діяльність статутним цілям та законодавству РФ.

Фото: newsru.com
Фото: newsru.com
При виявленні порушень відомство застосовує правові заходи в рамках закону, повідомляє Лента.ру.

Масові перевірки російських правозахисних НКО почалися ще 21 березня. Їх зазнали вже 38 організацій в 15 російських регіонах. Одну з перших перевірили столичний «Меморіал».

У перевірках задіяні не тільки співробітники Мінюсту, а й представники прокуратури, і податкова інспекція у супроводі репортерів.

Правозахисники скаржилися на те, що журналісти НТВ наполегливо намагаються при цьому отримати відомості про зарубіжні джерела фінансування, через що навіть доводилося викликати поліцію.

Нагадаємо, Держдума прийняла закон стосовно російських некомерційних організацій 6 липня 2012 року. Документ передбачає присвоєння всім НКО статусу «іноземний агент», що займається політичною діяльністю і має закордонні джерела фінансування, як повідомляла раніше Велика Епоха. Поки в список іноземних агентів не була внесена жодна російська НКО.