• Лідер повстанців в африканській країні оголосив себе президентом

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 25 березня 2013 року

Лідер повстанського угрупування «Селека», яке наразі управляє столицею Центрально-Африканською Республікою, оголосив себе новим президентом країни.

Самопроголошений президент Мішель Джотодія також призначив нового прем'єр-міністра ― опозиційного політика Миколу Тянгая, повідомляє радіо Voice of Russia.

Джотодія пообіцяв провести «вільні й чесні» вибори протягом найближчих трьох років і заявив, що міністри опального президента країни Франсуа Бозізе можуть вільно повернутися в уряд.

«Ми прийшли до влади не влаштовувати полювання на відьом, а заради всіх людей Центрально-Африканської Республіки», ― сказав він.

Повстанці «Селека» встановили контроль над столицею в неділю, захопивши президентський палац. У Бангі почалося мародерство з боку збройних загонів повстанського руху і місцевих жителів, які скористалися анархією в місті. Грабіжники розкрадали магазини і приватні будинки.

Колишній же президент ЦАР втік із захопленої столиці країни і в даний час перебуває в сусідній Демократичній Республіці Конго, передає Reuters з посиланням на джерела, близькі до президента.

Нагадаємо, напади озброєного угрупування «Селек» на столицю ЦАР почалися в грудні минулого року. У січні 2013 року, за підсумками переговорів в Габон, влада ЦАР і представники опозиції підписали угоду про проведення в цьому році дострокових парламентських виборів. Але, незважаючи на угоду, повстанці все ж захопили Бангі.
Підписатися:

Коментарі