• Кияни звинувачують у проблемах не природу, а міську владу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 25 березня 2013 року
Снігопади в Києві поставили питання про ефективність міської влади: саме її звичайні люди звинувачують в паралізованих автошляхах та нерегулярному русі громадського транспорту, вважають аналітики.

«Ніхто не звинувачує природу», — пояснює Олексій Голобуцький, заступник директора Центру моделювання ситуацій. Аналітик говорить, що після рясних снігопадів в Києві проявилась політична проблема: під питанням опинилась ефективність міської влади.

«Сміттєві баки завалені сміттям, у дворі снігу стільки, що можна ноги переламати. Далі більше, трамвайну лінію, яка знаходиться поруч із будинком (проспект Григоренка) просто не видно, її немає, якби не знала, що вона там повинна бути, навіть не подумала б. Була в двох супермаркетах, хліб ледь дістала, м'яса в магазинах вже теж немає, овочі закінчуються, як і молочні продукти», — пише киянка Вікторія Зіміна в коментарях до статті про негоду на ТСН.

«Я думаю, я сподіваюсь, що за ці кілька днів кияни багато чого зрозуміли та зробили правильні висновки», — пише в коментарях Олександр Дивнич.

Проблеми в місті Олексій Голобуцький пояснює тим, що київська влада не відчуває приналежності до київської громади і своєї відповідальності перед нею. Каже, що політики мають пам’ятати про можливість їхнього дострокового переобрання.

За спостереженням Голобуцького, в той час, як влада прозвітувалась про повністю розчищені райони міста, за виключенням кількох віддалених, нерозчищені вулиці можна побачити і в недалеких від центру районах, зокрема на Подолі.

«Пріоритети влади не відповідають пріоритетам киян», — вважає Олексій Голобуцький.

Насправді ж негода могла попрацювати на рейтинг окремих політиків, якби вони показали реальні дії, вважає політолог Анатолій Луценко. Раніше важкі природні умови додали популярності колишньому меру Нью-Йорка Рудольфу Джуліані та федеральному канцлеру ФРН Герхарду Шрьодеру, які самі виїздили до проблемних районів, щоб слідкувати за ситуацією.

Снігопади у Києві почались у п’ятницю, 22 березня, і паралізували на вихідних рух громадського транспорту. Понеділок, 25 березня, в столиці оголосили вихідним за рішенням Київради.

«Я думаю, я сподіваюсь, що за ці кілька днів кияни багато чого зрозуміли та зробили правильні висновки», — пише в коментарях Олександр Дивнич.
Підписатися:

Коментарі