• Ситуація з кіпрськими банками повернула українських бізнесменів до Швейцарії

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 27 березня 2013 року
Після останніх подій на Кіпрі утворився ажіотаж навколо вкладення грошей в банки Швейцарії, говорять в юридичній компанії Goldblum and Partners. Фахівці в сфері податкового права кажуть, бажаючих вкласти гроші в швейцарські банки побільшало в рази.
«Тепер щотижня ми зустрічаємося більш ніж з 10—15 клієнтами, які хочуть якимось чином вирішити проблему з Кіпром», — говорить Дмитро Пічугін, спеціаліст у сфері швейцарського податкового права. Каже, що раніше бажаючих відкрити рахунок в одному зі швейцарських банків з’являлось по одному на тиждень.
Експерти компанії передбачають, що гроші з Кіпру підуть головним чином до Швейцарії, Австрії, Нідерландів. Кажуть, що це зазвичай підприємці з річним оборотом не менше 600—800 тисяч євро.
«Під час приватизації хтось отримав контроль над певним об’єктом: заводом, фабрикою чи великим підприємством. Для того, щоб зберегти свій контроль, але анонімізувати свою присутність в цій компанії, обирається Швейцарія», — пояснює Дмитро Пічугін. Серед інших вірогідних альтернатив Кіпру, окрім Швейцарії, експерти раніше називали Ліхтенштейн та Віргінські острови.
А от колишній міністр економіки та голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов уважає, що офшорним зонам взагалі оголосили негласну війну.
«Те, що відбулося з Кіпром, не закінчиться, очевидно, те саме буде і з іншими офшорними зонами», — казав раніше Віктор Суслов. На його думку, негласний наступ на офшори почали ЄС та США.
Кіпрські банки залишаються закритими з 16 березня. Вчора міністр фінансів країни заявляв про примусове списання 40% вкладень розміром більше 100 тисяч євро, повідомляв The Wall Street Journal. А сьогодні стало відомо про тижневе обмеження на зняття готівки.
Підписатися:

Коментарі