• На Microsoft у Європі подали новий позов

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 26 березня 2013 року
Після півмільярдних штрафних санкцій, накладених Єврокомісією на розробників Windows, корпорація Microsoft знову зіткнулася з судовим позовом в Єврокомісії. На цей раз проти компанії виступила іспанська асоціація Hispalinux, яка представляє 8000 членів користувачів та розробників операційної системи Linux в Іспанії.
Як повідомляє Reuters, з відповідною скаргою виступила сьогодні юрист і голова Hispalinux Хосе Марія Ленчо (Jose Maria Lancho) в офісі Європейської комісії в Мадриді.
Вона заявила, що Microsoft Corp створила труднощі для користувачів ПК, які хотіли перейти на ОС Linux або інші операційні системи після того, як купили ПК і ноутбуки з встановленою на них платформою Windows 8.
Асоціація заявила, що «фактично це технологічна в'язниця для комп'ютерних систем завантаження... це зробило платформу Microsoft Windows менш нейтральною ніж коли-небудь. Це абсолютно антиконкурентно і дуже погано, як для користувача, так і для європейської індустрії програмного забезпечення», ― прокоментувала Ленчо Reuters.
Microsoft відмовилася коментувати заяву. Представники Європейської комісії також поки не дали коментарів.
Як повідомляє видання, Hispalinux подала скаргу до господарського суду Комісії й на діяльність Google.
Нагадаємо, за останні десять років Європейська комісія оштрафувала світового лідера операційних систем Microsoft на €2,2 мільярда ($2,83 млрд), що зробило корпорацію «найбільшим злочинцем бізнесу в світі» відповідно до норм Європейського Союзу.
В останній раз, 6 березня 2013 року, Єврокомісія оштрафувала Microsoft на €561 млн за те, що та не надала своїм користувачам права вільно вибирати веб-браузер, залишивши перевагу тільки Internet Explorer.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...