• Влітку в Євросоюзу з’явиться новий повноправний член

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 26 березня 2013 року
Хорватія виконала всі умови для членства в Євросоюзі і нарешті отримала «зелене світло».

Таким чином, колишня союзна республіка Югославія 1 липня 2013 року стане повноправним 28 членом ЄС.

Дипломат ЄС у Вашингтоні підтвердив, що Загреб отримає статус країни Євросоюзу. «Ми не очікуємо ніяких проблем щодо вступу Хорватії в ЄС 1 липня», ― цитує місцевий портал Croatian Times заяву політичного радника Представництва ЄС у США Рорі Домма (Rory Domm) в Університеті Джона Хопкінса.

«На сьогоднішній день Хорватія є найбільш підготовленою, щоб стати державою членом ЄС, і має прогрес у всіх десяти сферах в порівнянні з попередньою доповіддю Комісії в березні 2012 року», ― сказав він.

Посол Хорватії в США Йоско Паро (Josko Paro), співдоповідач заходу, назвав процес приєднання Хорватії «надзвичайно корисним».

«У цьому процесі Єврокомісія була нашим вірним союзником, ― зазначив він. ― У майбутньому в наших національних інтересах допомогти приєднатися до ЄС і нашим сусідам... Ми продовжимо розширювати кордони Європи на схід і далі ― в Центральну Азію».

Він зазначив, що вступ Сербії стане наступним «ще одним великим днем» для Хорватії. Але також визнав, що Боснія буде великою проблемою. «Боснія та Герцеговина ― це наш живіт, який тільки тоді заспокоїться, коли ми його відрегулюємо», ― сказав він.
Підписатися:

Коментарі