• Безвізовий режим з ЄС: потрібно поквапитися

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 березня 2013 року
Україна ще не продемонструвала суттєвого прогресу у спрощенні візового режиму з ЄС, заявила сьогодні Ірина Сушко, голова громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» — організації, яка ставить за мету скасування візових бар’єрів у Європі.
Наразі не виконані всі пункти законодавчої фази плану дій, наданого Україні для спрощення візового режиму з ЄС. Загалом цей план складається із двох фаз — законодавчої та імплементаційної (практичної).
Результати виконання плану законодавчої фази, як зазначає експерт, можна подивитися в таблиці на сайті novisa.org.ua, де зеленим кольором помічені виконані завдання, жовтим — ті, що у процесі виконання, і червоним — ті, які ще не починалися. Як підрахувала Велика Епоха, з усіх прописаних у таблиці заходів, які потрібно здійснити, зараз виконано 26 задач, а у процесі виконання — 33. Завдань, позначених червоним кольором, немає.
Як зазначає Ірина Сушко, минулого року було ще дуже багато задач, помічених червоним кольором, що символізувало серйозні пробіли. Експерт звертає увагу, що хоча зараз уже і немає таких, однак Україна все одно сильно затягнула із законодавчою фазою. Вона наводить приклад Молдови, яка практично в той же час отримала майже ті самі умови, що й Україна, але вже випередила українську державу.
Незважаючи на це, вона вірить що існує цілком реальна можливість того, що Україна перейде до другої імплементаційної фази плану дій під час саміту Східного партнерства, що запланований на листопад цього року.
«Я завжди згадую досвід країн Західних Балкан, який ми детально вивчали. Звісно, за певної політичної підтримки країн — членів ЄС, але вони змогли виконати приблизно такі ж завдання за півтора — два роки. То чому ж ми не можемо цього зробити?» — каже вона.
Як вважає Ірина Сушко, для того щоб Україна змогла пройти законодавчу фазу вже цього року, потрібно консолідувати всі зусилля. Вона перелічує, які дії тепер мають зробити Президент, Кабмін та Верховна Рада.
• Президент повинен невідкладно схвалити Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та дати урядові доручення підготувати відповідний план заходів для її реалізації.
• Кабінет Міністрів має невідкладно розпочати підготовку Плану заходів щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні, залучивши до цього процесу представників громадськості та експертів міжнародних організацій.
• Верховній Раді України пропонується залучити широке коло українських та міжнародних експертів для того, щоб якнайшвидше привести подані законопроекти у відповідність до європейських стандартів.
Сушко каже, що Європейська комісія потребуватиме орієнтовно 2—3 місяці для того, щоб підготувати власний звіт після того, як Україна надішле останній звіт про виконання низки вимог плану дій. Таким чином, за її словами, для того, щоб встигнути до саміту Східного партнерства, українська влада мусить надіслати цей звіт не пізніше початку червня цього року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...