• Хакер, що атакував сайт президента Росії, отримав вирок

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 березня 2013 року
Сьогодні Радянський районний суд Красноярська виніс рішення щодо 31-річного хакера Василя Нікітіна. Красноярця засудили на рік позбавлення волі за атаку сайту президента Росії, яку він здійснив у травні 2012 року.

В ході суду Нікітін частково визнав свою провину. Зокрема те, що запустив шкідливу програму. Але це, як стверджує він, зробив випадково, натиснувши одне з посилань при перегляді сторінки в соцмережах. У ФСБ ж вважають, що Нікітін блокував роботу президентського сайту навмисно, переслідуючи політичні цілі.

За версією слідства, хакер хотів тим самим підтримати «Марш мільйонів» і бойкотував підсумки президентських виборів, повідомляє Лента.ру.

Нікітін не єдиний, кого звинуватили в травневих атаках на урядові сайти. 14 лютого цього року той же суд засудив до двох років умовно і штрафу на 25 тисяч рублів ще одного жителя Красноярська ― 21-річного Павла Спаського. Його звинуватили за хакерську атаку сайтів прем'єр-міністрів та міністерств РФ. Молодий красноярець повністю визнав свою провину.

Нагадаємо, на початку травня 2012 року члени російської групи міжнародного руху Anonymous заявили, що підтримають «Марш мільйонів». А вдень 6 травня, разом з початком маршу, відбулися хакерські атаки. 9 травня вони повторилися. Однак серйозних перешкод у роботі урядових порталів не спостерігалося.
Підписатися:

Коментарі