ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кіпр відкрив банки в умовах жорстких обмежень

Велика Епоха
Кіпрські банки сьогодні відновили свою роботу під жорстким контролем, накладеним на операції. Такі міри прийняті для того, щоб запобігти масовому зняттю депозитів після того, як уряд погодився виконати вимоги ЄС для порятунку країни від банкрутства.

Фото: Yiannis Kourtoglou/AFP/Getty Images
Фото: Yiannis Kourtoglou/AFP/Getty Images
Міністерство фінансів своїм Указом наклало строгий контроль на зняття готівки, не більше €300 на день, і заборонило переведення на готівку чеків, повідомляє Reuters.

Співробітники другого за величиною Банку Popular Bank в Нікосії сьогодні з'явилися на роботу рано. Перед відкриттям всіх їх проінформували про надзвичайні заходи і про умови обмежень, які будуть носити тимчасовий характер. Проте експерти вважають, що ці нові правила триватимуть доти, поки економіка країни буде перебувати в кризі.

Багато кіпріотів скаржаться і кажуть, що вони стурбовані введенням контролю за рухом капіталу, і не знають як це відіб'ється на їхньому повсякденному житті.

Бізнесмен Йоргос Георгіу сказав виданню: «Я турбуюся за бідних дівчат, які будуть працювати в касах сьогодні, тому що люди будуть виливати на них свій гнів. Неможливо передбачити, як вкладники будуть реагувати після стількох днів».

Костас Ніколау, 60-річний пенсіонер поскаржився, що невизначеність, яка тривала останні два тижні, була «як повільна смерть». «Як вони можуть сказати нам, що ви не отримаєте свої гроші. Це ж наші гроші», ― додав він.

Чиновники пообіцяли, що коштів під рукою буде достатньо, щоб задовольнити попит вкладників.

Так, у ніч на середу на територію комплексу центрального банку в столиці Нікосії під'їхали вантажівки з контейнерами готівки в рамках підготовки до відкриття, повідомило Reuters джерело кіпрського центрального банку. Навколо стояли поліцейські з гвинтівками, а над головою завис гелікоптер.

Всі комерційні операції до і понад €5000 буде проводити Центральний банк острова, а операції на суму більше €200 тис. ― на індивідуальній основі. Люди, що залишають Кіпр, зможуть зняти тільки €1000. Більш же ранній проект постанови включав іншу цифру ― €3000.

Нагадаємо, банки острова були закриті майже два тижні, поки уряд Кіпру домовлявся про виділення країні €10 млрд ($13 млрд) в обмін на введення податку (30-40%) для банківських вкладників, чиї рахунки перевищують €100 тис. У даний час в кіпрських фінансових установах налічується 860 000 вкладників з €68 млрд на рахунках, як зазначає Reuters.