ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Брудні гроші та політика йдуть рука об руку в Пакистані

Велика Епоха

Адвокат Верховного суду і професор з податкового права в Пакистані д-р Ікрамул Хак (Ikramul Haq) заявив, що політика і брудні гроші йдуть рука об руку в Пакистані, передає Reuters.

Фото: BANARAS KHAN/AFP/Getty Images
Фото: BANARAS KHAN/AFP/Getty Images
«Люди не хочуть діяти в рамках нормативної бази і потрапляти в податкову мережу», ― зазначив він, коментуючи ситуацію на фондовому ринку країни.

В даний час MSCI Frontier Markets підвищив граничний індекс фондового ринку Пакистану на 4%, що стало свого роду відкриттям для іноземних інвесторів нових ринків і забезпеченні великої прибутковості.

Багато компаній, що котируються на KSE пропонують повернення з двозначним числом, низькі ціни акцій і стійкі бізнес-моделі на граничному пакистанському ринку з населенням 180 млн осіб. У індексу Пакистану також є привабливе відношення ціни/доходу в $8,50 при стрімко зростаючих доходностях за останні кілька років.

49%-ні повернення в 2012 році на фондовій біржі Карачі (KSE) зробили країну однією з п'яти найбільш ефективних ринків у світі. Тепер вона шукає іноземного партнера, який би придбав частку і взяв на себе управління ринком, який вирос у три рази за останні чотири роки.

Еталонний індекс ринку Пакистану продовжує зростати і з початку року піднявся до рекордного рівня ― ще на 10,34%. Все це відбувається на тлі очікування результатів травневих виборів, коли відбудеться передача влади від одного демократичного уряду до іншого.

«Пакистан може багато запропонувати інвесторам, і ми хочемо показати це», ― сказав голова KSE Надім Накві. У найближчі місяці він планує здійснити серію виїзних презентацій для потенційних іноземних партнерів у Лондоні, Франкфурті та Гонконгу.

У той же час амністія брудних грошей привернула увагу фондового ринку Карачі. Інтерв'ю з регуляторами, брокерами, чиновниками ринку і аналітиками показали наявність інсайдерської торгівлі та інших маніпуляцій на внутрішньому ринку. При цьому, як виявилося, регулятори були не ефективні у боротьбі з тіньовими методами.

Комісія з цінних паперів і бірж Пакистану (КЦББП) заявила, що в 2011-2012 фінансовому році (квітень/березень) виявила 23 порушення законодавства з цінних паперів та наклала штрафи. Регулятор ринку відправив листа з попередженням про ще 19 випадків, пише Reuters.

«Це лише крапля в морі. Там дуже багато обману і маніпуляцій ринком, але КЦББП майже не вживала ніяких заходів, особливо кримінальних. Регулятори занадто близькі до ринку. Глава фондової біржі є колишнім брокером і два керівних члена КЦББП ― колишні співробітники Акіла Каріма Dедхай (Aqeel Karim Dhedhi), засновника одного з найбільших будинків по брокерським послуг в країні», ― прокоментував виданню колишній начальник юридичного відділу КЦББП Ашраф Тьявана (Ashraf Tiwana). Він був звільнений з посади через зіткненя з начальством за шахрайство на ринку, після того як подав позов до Верховного суду з вимогою змістити голову і членів Комісії КЦББП.

Все ж Паризька Робоча група з фінансових операцій, яка контролює відмивання грошей, заявила, що квітневий указ минулого року президента Пакистану про підвищення обсягів на біржі не порушує існуюче законодавство проти відмивання грошей Пакистану. Однак неофіційна інформація показує, що засоби управління і боротьби з тіньовими методами дуже слабкі.