• «Вікіпедія» в Росії потрапила в реєстр заборонених сайтів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 квітня 2013 року
Інтернет-енциклопедію «Вікіпедія» Роскомнадзор вніс до реєстру заборонених сайтів.

«Ось, нарешті, воно й сталося: нас внесли в чорний список (двічі?) За статтю „Куріння каннабіса“», ― йдеться у сьогоднішньому повідомленні енциклопедії в твіттері.

Рішення про заборону статті прийнято ще в березні. А внесли публікацію в чорний список 13 грудня минулого року, згідно з федеральним законом №139-ФЗ «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку», прийнятим Держдумою РФ 28 липня 2012 року.

Реєстр заборонених сайтів запрацював з листопада 2012 року. Відтоді у нього вносяться портали, які на думку російського уряду, містять протиправну інформацію. Зокрема, пропаганду наркотиків, порнографії, суїциду тощо.

У цей чорний список вже потрапляли ряд таких великих сайтів, як «Луркоморье» і YouTube. Після видалення «протиправної інформації» їх виключили зі списку, пише Лента.ру.

Раніше експерти, в тому числі російська Вікіпедія, вже висловлювали побоювання, що цей закон може використовуватися для цензури Інтернету.

Нагадаємо, на початку липня 2012 року прес-центр Вікіпедії в Росії провів акцію під гаслом «Уявіть собі світ без вільних знань» на знак протесту проти законопроекту №89417—6 (після прийняття поправок зареєстрований за №139-ФЗ). «Ці поправки можуть стати підставою для реальної цензури в Інтернеті. Найгірший сценарій ― створення чорного списку порталів та IP-адресів з їх подальшою фільтрацією», ― повідомлялося в прес-центрі вільної енциклопедії.
Підписатися:

Коментарі