• Закон про вибори у Києві не ухвалили: що далі

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 квітня 2013 року
Верховна Рада України у вівторок, 2 квітня, у другому читанні не змогла набрати більшість голосів, щоб ухвалити закон про призначення дати виборів депутатів Київради та міського голови міста Києва. «За» проголосували лише 209 депутатів. Що далі?

Кількатисячний мітинг киян та прихильників опозиції заблокував рух по вулиці Грушевського біля Верховної Ради у вівторок, коли Рада мала голосувати за закон про вибори міського голови міста Києва. Але ця акція не змусила регіоналів та комуністів проголосувати та назначити дату проведення виборів київського міського голови на 2 червня, як вимагала цього опозиція. Опозиція через це заблокувала Раду.

Олег Ляшко, позафракційний народний депутат України, а також член Радикальної партії Олега Ляшка, пропонує діяти радикальніше і закрити депутатів у сесійній залі.

«Треба їх заблокувати і не випускати, поки вони не проголосують. І закрити буфет, туалети закрити, медпункт закрити персональний, а також масажну кімнату і все інше позакривати і нехай сидять у сесійній залі. А ключі віддати громаді. Проголосують — люди відкриють, не проголосують — сидіть там у залі», — сказав Олег Ляшко.

Як зазначив пан Олег, аби зробити свої наміри реальністю, позафракційному депутату не вистачає кількості членів своєї Радикальної партії.

«Якщо б у мене була фракція кількістю у 150 чоловік чи хоча б у п’ятдесят чи у двадцять чоловік — я б так зробив», — повідомив під час інтерв’ю Олег Ляшко.

Члени партії «УДАР Віталія Кличка» налаштовані менш радикально, але рішуче.

«Ми будемо діяти законними методами, тактичними засобами опозиції для боротьби. В основному це публічний тиск», — сказав Валерій Карпунцов, член депутатської фракції «УДАР Віталія Кличка».

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Володимир Бондаренко, член депутатської фракції Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», 2 червня спливає останній термін легітимності повноважень Київради та в.о. мера Галини Гереги. І якщо вибори не відбудуться — вступає в силу норма прямої дії Конституції України, згідно з якою єдиним джерелом влади є український народ — тобто депутати-мажоритарники.

«Отже з 3 червня на території Києва єдиними легітимно обраними представниками народу є 12 опозиційних депутатів-мажоритарників, 10 з яких представляють фракцію «Батьківщина». Всі решта — «від лукавого», бо люди їх не обирали!» — каже пан Володимир.

Володимир Бондаренко також закликає киян не сплачувати місцеві податки, бо влада — нелегітимна.

«Ці люди у кабінетах — є простими грабіжниками і шахраями, що незаконно присвоїли повноваження. І з ними треба поводитися як із грабіжниками і шахраями, що влізли до нашої оселі», — упевнений пан Бондаренко.

Однією з головних причин, чому провладна більшість зволікає з голосуванням закону про вибори столичного голови — це очікування висновків Конституційного суду щодо того, якими мають бути ці вибори — позачергові чи чергові.

«Конституційний суд приступив до розгляду. Жалкую, що не по скороченій процедурі. Треба зрозуміти, що це за вибори. Конституційний суд має дати відповідь — позачергові можуть бути вибори ще раз чи все ж таки чергові, які проходять в Україні одночасно в останню неділю жовтня місяця», — повідомив Володимир Олійник, член депутатської фракції Партії регіонів.

Як повідомлялося раніше, голова фракції «УДАР» Віталій Кличко заявив, що вибори міського голови міста Києва мають відбутися 2 червня, на чому буде наполягати його фракція. Він також заявив, що закон про надання Київському міському голові прав і повноважень голови міської адміністрації має бути прийнятий не пізніше 2 квітня.

Підписатися:

Коментарі