• Північна Корея зайшла занадто далеко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 квітня 2013 року

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Північну Корею «змінити свій курс», заявивши, що вона «зайшла занадто далеко» в своїх заявах, передає BBC.

Він сказав, що стурбований будь-якими «небажаними конфліктами» на Корейському півострові, які можуть мати «дуже серйозні наслідки».

«Ядерна загроза — це не гра, це дуже серйозно... Я думаю, що вони [Північна Корея] зайшли занадто далеко у своїй риториці», ― цитує видання побоювання Генсека ООН, висловлене ним на прес-конференції в Мадриді.

Це попередження прозвучало через кілька годин після повідомлення МЗС Південної Кореї про те, що Північ розмістив балістичні ракети «Мусудан» середньої дальності вздовж свого східного узбережжя.

Американські офіційні особи повідомили ABC News, що за оцінками ці ракети з боєголовками 700—1000 кг мають діапазон ураження 2896—4023 км.

Західні оглядачі припускають, що випробування ракет може бути здійснено в найближчі півтора тижні, до дня народження Кім Ір Сена, яке святкуватимуть у КНДР 15 квітня.

У той час як запуск цих ракет США нічим не загрожує, але спрямованість на східне узбережжя загрожує досягти берегів Японії і далі, як повідомила вчора ЦТАК.

Японія вже готується до «найгіршого сценарію» і, тісно співпрацюючи з США і Південною Кореєю, вже розмістила в районі ураження військові кораблі і наземні ракети-перехоплювачі. США, у свою чергу, вжила заходів протиракетної оборони в районі острова Гуам, розташованого в західній частині Тихого океану.

Раніше Північна Корея згадувала Гуам у списку можливих цілей для атаки, який також включав Гаваї і континентальну частину США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...