• Більшість українців почувається безпечно і не хоче легалізації зброї

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 4 квітня 2013 року

Почувається у безпеці рівно половина українців, і 84% людей вважає, що легалізувати зброю не потрібно — мовляв, це призведе до сплеску масового насильства. Проте експерти, які знаються на зброї, схиляються до того, що легалізувати потрібно, але за певних умов.

Більшість українців ніяк не збирається посилювати свою безпеку — за це висловились 44% опитаних в ході соціологічного дослідження Research and Branding Group. Ще більший відсоток людей ніколи не користувався зброєю (33%) і не збирається цього робити в подальшому (46%).

А от ще кілька десятиліть тому статистика була зовсім іншою

«На початку 90-х я прийшов в міліцію, і постійно це питання піднімалось. Цифри були абсолютно протилежними — майже половина населення хотіла вогнепальної зброї», — говорить Костянтин Стогній, журналіст, який спеціалізується на кримінальний хроніці.

Проте навіть за останні п’ять років противників легалізації зброї побільшало на 12%. Політолог Дмитро Видрін говорить, що суспільство стало спокійнішим. Проте експерт вважає, що легалізувати зброю в Україні треба — каже, що будь-яке розширення громадських прав в Україні — це добре.

«Можливо, лібералізм зжив себе в економічній сфері, проте в громадянській сфері мені симпатичні принципи лібералізму про те, що громадянин повинен мати більші можливості, ніж має влада», — говорить Дмитро Видрін. Експерт пояснює, що підтримує легалізацію зброї за умови, що багато уваги будуть приділяти обізнаності людей щодо того, як зброєю користуватись, а також щодо наслідків неправомірного використання.

Крім того, у випадку легалізації потрібно забезпечити і справедливе правосуддя — експерт наводить для прикладу Америку, де справи з використанням цивільними особами зброї розглядає суд присяжних.

Раніше проти легалізації вогнепальної зброї висловлювався заступник міністра МВС Віктор Ратушняк. Були і прибічники легалізації, зокрема Георгій Учайкін, голова наглядової ради Української асоціації власників зброї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...