• Де в Україні надають безкоштовну юридичну допомогу

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Понеділок, 1 квітня 2013 року

Багато хто з нас може зіткнутися в повсякденному житті з ситуацією, коли потрібна консультація юриста щодо законодавства України. Один із способів отримати відповідь на питання — скористатися безкоштовною юридичною допомогою в Інтернеті.

Існують спеціалізовані сайти, а також групи в соціальних мережах, які проводять безкоштовні онлайн-консультації. Досить набрати в пошуковику, наприклад, «безкоштовна юридична консультація», і з'явиться безліч ресурсів, здатних дати відповідь на питання, яке вас цікавить. Спілкування проходить у вигляді форуму, на якому відвідувач, задавши питання, отримує на нього відповідь від адвоката чи юриста. Листування ведеться з різних тем — «питання громадянства», «оподаткування», «спадок», «приватна власність» тощо.

На сайтах також можна почитати питання-відповіді інших учасників в межах тієї чи іншої теми. Деякі інтернет-сторінки містять посилання на закони України, наприклад «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», «Про пенсійне забезпечення», «Про захист прав споживачів» та ін. Також на деяких порталах можна скачати шаблони позовів та заяв, корисні статті, посилання на сайти правових організацій (Вищий Господарський суд, Верховний суд України, Верховна рада та ін.)

Поставити питання по цікавій вам темі легко, достатньо написати його в спеціальному вікні сайту, вказавши додатково свій e-mail. Відповіді зазвичай розміщуються у відповідному розділі сайту або групи соціальної мережі і додатково надсилаються на ваш e-mail.

Велика Епоха поцікавилася в учасників групи соціальної мережі, чи принесла їм якусь користь безкоштовна юридична допомога, наскільки ефективний, на їхню думку, такий вид юридичної консультації і в чому її переваги і недоліки перед очною платною консультацією в юриста:

Тетяна, 27 років: Це дуже корисно і потрібно, свого часу мені така консультація дуже допомогла. Переваги в тому, що іноді з'являються такі питання, з якими до консультанта йти просто смішно і незручно. Звичайно якщо питання дуже серйозне, то просто необхідна очна консультація.

В'ячеслав, 28 років: Так, юридична допомога (група ВКонтакті) принесла мені користь. Такий вид юридичної консультації ефективний і дякую їм за швидку відповідь. Переваги:

- Безкоштовно;

- Не виходячи з дому.

Катерина, 22 роки: Користь принесло читання форуму. За консультацією я так і не звернулася.

Володимир, 30 років: Безкоштовною юридичною допомогою в групі Вконтакті я жодного разу не користувався. Ефективність такої допомоги зараз я не бачу. Хіба що безкоштовна просвіта в юридичних питаннях населення.

Ольга, 42 роки: Я ще не зверталася до групи з якимись питаннями. Просто вступила на всяк випадок. Такий вид юридичної консультації ефективний не менш, ніж платний. Тому що далеко не всі юристи — дійсно юристи за покликанням. Так само як, наприклад, лікарі чи педагоги. В якому вигляді — віртуальному чи реальному — буде зроблена консультація, неважливо. Істинний юрист не зможе працювати погано хоч за гроші, хоч задарма. Переваги безкоштовної онлайн-консультації у тому, що неплатоспроможна частина населення може цим скористатися.

Про відносну популярність свідчить і кількість передплатників груп. Так, «Юридична консультація, юрист онлайн» зібрала 10 тисяч читачів, інша, «Безкоштовна юридична консультація», — 2 тисячі.
Підписатися:

Коментарі