• Північна Корея тимчасово закрила в'їзд до спільної з Півднем промзони

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 3 квітня 2013 року

Доступ до спільної для Північної та Південної Кореї промислової зони Кесон був закритий Північною Кореєю. Тепер південнокорейські працівники мають право подорожувати тільки на південну сторону, але не навпаки, повідомили сьогодні південнокорейські ЗМІ.

Північна Корея не вказала тривалість заборони на в'їзд у Кесон. Як зазначає ЦТАК, протягом тижня тут перетнули кордон 861 працівників, притому, що щодня тут доводилося подорожувати близько 1000 південнокорейцям, щоб дістатися на роботу. Як очікується, незабаром повинні покинути Кесон ще 446 громадян Південної Кореї.

Пхеньян пригрозив закрити спільну промислову зону, оскільки вона розглядається як основне джерело доходу торгівлі з Північною Кореєю. У відповідь на це прес-секретар Міністерства об'єднання Південної Кореї висловив «глибоке співчуття» і настійно закликав Пхеньян «негайно скасувати заборону на в'їзд».

Багато аналітиків вважають, що продовження заборони руху в спільну промислову зону «стане лакмусовим папірцем для дійсного збільшення напруженості».

В той же час науковий співробітник з міжнародних відносин Східної Азії та викладач Кембриджського університету Джон Свенсон-Райт зазначив NK NEWS, що «обмеження доступу в Кесон трохи піднімає ставки у високій політичній шаховій грі й посилить дипломатичну напруженість з Пхеньяном. Але ще дуже рано говорити про збільшення ризику фактичного конфлікту на півострові».

Деякі спостерігачі стверджують, що обмеження руху в Кесон спрямоване на те, щоб «вбити клин між Південною Кореєю та її союзниками», а також з метою «взяти на себе відповідальність за все більш непередбачувану ситуацію на Корейському півострові».

«Скоріше за все, це чергова провокація ― даремні зусилля, щоб стимулювати і протидіяти південним корейцям і американцям, а також контролювати темп і фокус поточної кризи», ― прокоментував NK NEWS д-р Свенсон-Райт.

А в цей час, поки Північна Корея продовжує заборону на в'їзд у Кесон, в Південній у прикордонній зоні острова солдати замінили митних та імміграційних чиновників.

Відзначимо, Кесон ― в минулому стародавня столиця Корейської держави, а нині ― місто в Північній Кореї, яке є центром легкої та харчової промисловості. До 1948 року він перебував у складі Південної Кореї. Однак у 50-х роках, під час Корейської війни, між воюючими сторонами було укладено угоду про перемир'я. В результаті, в цьому районі (трохи південніше 38-ї паралелі) була встановлена нова межа між КНДР і Південною Кореєю, а сам Кесон перейшов Північній Кореї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...