• КНДР закликала іноземців покинути Південну Корею

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 9 квітня 2013 року

Північна Корея сьогодні попередила іноземців Південної Кореї терміново залишити країну через небезпеку посилення конфлікту та загрози війни з боку Пхеньяну.

Як повідомляє Reuters, різкий сплеск напруженості на півострові обумовлений північнокорейським гнівом через введення санкцій ООН. Останній ввів їх після завершального випробування в КНДР ядерної зброї в лютому 2013 року, що породило одну з найважчих криз з часів закінчення Корейської війни в 1953 році.

«Ми не хочемо завдати шкоди іноземцям, які проживають зараз в Південній Кореї, якщо спалахне війна. Іноземним установам, підприємствам і туристам, що знаходяться в Сеулі та на решті території Південної Кореї слід розглянути план попередньої евакуації та вжити заходів щодо власної безпеки», ― говориться в повідомленні агентства ЦТАК з посиланням на Азіатсько-Тихоокеанський комітет захисту миру КНДР.

Китай ― єдиний дипломатичний та фінансовий союзник Північної Кореї, продемонстрував своє незадоволення Пхеньяном. У зв'язку з кризою, розробкою ядерної зброї і посиленням конфлікту, в який можуть бути втягнуті інші країни, висловили тривогу і світові лідери. У свою чергу президент Росії Володимир Путін заявив, що військові дії можуть створити катаклізм більш серйозний, ніж у 1986 році через аварію на Чорнобильській АЕС, пише Reuters.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...