• Мітинги із завищеними цілями можуть зашкодити опозиції — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 8 квітня 2013 року

Мітинги із невизначеними або завищеними цілями не йдуть на користь опозиції, казали 5 квітня напередодні мітингу опозиції експерти.

Політолог Євген Золотарьов вважає, що проблема опозиції в тому, що вона часто ставить перед собою задачі, на які в неї немає ресурсів та організаційної спроможності. А у випадку, якщо поставлені цілі не будуть досягнуті, такі мітинги будуть носити скоріше демотиваційний характер — люди будуть відчувати, що супротив немає сенсу.

Те, що опозиція має скласти план дій, підмічають і інші експерти.

«Якщо немає логіки, ні плану розвитку подій, ні плану розвитку країни, ні опозиційного уряду — є багато емоцій, це закінчиться погано», — говорить політолог Денис Богуш. На думку експерта, якщо люди перестануть сприймати опозиційних політиків як захисників їхніх інтересів, почнеться соціальний тероризм — як приклад, випадок, коли народних депутаток закидали сніжками.

«Якщо не буде організованого опору, буде неорганізований бунт», — поділяє ту саму точку зору колишній нардеп Тарас Стецьків.

Більшість українських політичних експертів не вважають акцію «Вставай, Україно!» дуже ефективною, як свідчать результати соціологічного дослідження Центру соціальних технологій «Соціополіс».

46,4% політичних аналітиків, соціологів і журналістів вважають акцію частково ефективною, а 39,3% опитаних експертів називають її неефективною. Проте жоден з експертів не сказав, що «Вставай, Україно!» може привести до значного зростання протестних настроїв.

Підписатися:

Коментарі