• Опозиція заявила, що хоче відставки Януковича

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 7 квітня 2013 року

На мітингу об’єднаної опозиції 7 квітня представники партій, які входять до об’єднаної опозиції, оголосили, що хочуть відставки Віктора Януковича та дострокових президентських виборів. Закликають також депутатів обласних рад не виконувати рішення, які приймала «Партія регіонів».

«Спроба Партії Регіонів узурпувати владу, яку вони здійснили 4 квітня 2013 року, має на меті розкол України, знищення парламентаризму та встановлення диктатури», — заявив на мітингу Сергій Соболєв, депутат ВО «Батьківщина». Говорили і про кримінальну відповідальність за рішення, які завдали шкоди державі.

Опозиція вимагає також не допустити проведення референдуму щодо подовження президентських повноважень Віктора Януковича, відправити у відставку уряд Миколи Азарова, а також звільнити з ув’язнення Юлію Тимошенко.

«Провладні депутати в будь-який спосіб намагаються не допустити усунення уряду Азарова і блокують розгляд постанови про недовіру до Кабінету Міністрів, на чому наполягають опозиційні партії», — озвучив Сергій Соболєв заяву опозиції.

Окрім цих, представники опозиційних партій вимагають інших значних змін: скасування пенсійної реформи, а також перегляду рішень, які були прийняті на виїзному засіданні 4 квітня. Вимагають також, щоб представники провладних партій підтримали у Верховній Раді призначення виборів київського мера та депутатів міської ради.

 За різними оцінками, на мітингу в парку Шевченка зібралось від 3 до 10 тисяч чоловік. За словами організаторів, люди вийшли «підтримати всіх тих, хто бореться за демократію, за свободу та за європейський вибір».

«Звичайно, я вийшов, щоб підтримати опозицію. Хочу привітати Юрія Луценка зі звільненням, і, звичайно, підтримати перевибори київського мера. Київська громада має право на людину, яку вона обере сама. І, по-друге, цей режим не має бути при владі», — говорить один з учасників мітингу, підприємець Володимир Філей.

«Опозицію повністю підтримую. Хоча я не розмовляю українською, оскільки навчалась в радянські часи, я підтримую, що потрібно українською навчати дітей, спілкуватись, щоб не забули нашу рідну мову. Я взагалі проти „Партії регіонів“, тому що вони довели людей до ручки, особливо пенсіонерів, малозабезпечених, просто неможливо жити», — говорить пенсіонерка Ірина Коваленко.

«Ми проти того, що в Києві нами, киянами, правлять „понаєхавшиє“ — це ж правда — диктують нам, що робити. Тут вся моя сім’я — я киянин в шостому поколінні, знайомі мої, друзі, всі тут підтримують об’єднану опозицію, „Свободу“», — говорить Олександр Юрченко, який працює в юридичній компанії.

Наступну акцію «Вставай, Україно!» в Києві опозиція символічно запланувала на день Європи — 18 травня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...