• Мітинги для нинішньої влади нічого не означають — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 квітня 2013 року

Мітинги та демократичні засоби впливу для влади не мають значення, а сама політична ситуація не є нормальною, вважають політичні експерти. Проте кажуть, що на акцію опозиції 7 квітня йти потрібно.

«Ми обговорюємо наші політичні проблеми, начебто ми живемо в нормальній країні, в нормальній ситуації», — говорить політичний аналітик Володимир Горбач. Експерт каже, що помилка опозиції та громадських активістів в тому, що вони вважають, що проблеми можна вирішити демократичним шляхом.

«Уявити собі, що ці люди, які зараз утримують владу, передадуть її шляхом виборів загальнодемократичних — це наші ілюзії. В їхній психології, ментальності це неможливо, вони не припускають такої думки», — говорить Володимир Горбач.

Подібної думки дотримується і політтехнолог Денис Богуш. Говорить, що такі інструменти впливу, як акції протесту, мітинги та голодування, влада не сприймає.

«Вона взагалі не розуміє, чому ці люди там збираються і що вони хочуть, якщо в них є прокуратура, СБУ, міліція, інші силові структури, є влада центральна і на місцях», — говорить Денис Богуш.

А от щодо можливості вирішення політичних проблем, багато експертів говорить про радикальні сценарії. За їхніми словами, змінити все можна «знизу». Говорять, про сильні громадські рухи та політичні інституції, які дозволять людям впливати на владу.

Кажуть також, що в ситуації, коли парламент заблокований через небажання представників правлячої партії проводити програшні для них вибори в Києві, такі вибори потрібно організувати самим киянам. Зробити це можуть громадські організації, які турбуються про ситуацію в столиці і навколо яких можуть об’єднатись її мешканці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...