ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Порошенка може підтримати і опозиція, і влада

Велика Епоха
Частина експертів вважає, що висунути Петра Порошенка на посаду мера Києва може опозиція, частина — що влада.
Петро Порошенко. Фото: nrcu.gov.ua
Петро Порошенко. Фото: nrcu.gov.ua
Більшість експертів поділяє думку, що найбільш вірогідним кандидатом від опозиції на виборах київського мера стане Петро Порошенко — так вважає 53,6% з 28 опитаних політологів, соціологів, аналітиків та журналістів. Однак 10,7% гадають, що Петро Порошенко може бути висунутий як провладний кандидат, показало опитування, яке проводив Центр соціальних технологій «Соціополіс» разом з PR-агентством «Republic» 3–6 квітня 2013 року.
Найбільш вірогідним кандидатом від влади, якщо вибори будуть призначені на найближчий час, більшість експертів — 78,6% — назвала Олександра Попова. А можливим кандидатом від опозиції 28,6% опитаних експертів назвали Віталія Кличка — його називають другим по вірогідності опозиційним кандидатом після Петра Порошенка.
Утім, значна кількість експертів — 32,1% — вважає, що київські вибори будуть призначені на 2015 рік, а 25% дотримується думки, що вибори Київського мера та Київради проведуть в різний час, так що голову міста обиратимуть раніше. Тільки 13% опитаних експертів уважає, що і ті, і ті вибори будуть проведені до кінця року, після рішення Конституційного Суду.